Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2022

W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci św. Rozalii. Sumę odpustową i kazanie wygłosi dzisiejszy Gość ksiądz Krzysztof Zapała. Zapraszam serdecznie wszystkich Parafian do uczczenia naszej patronki, a szczególnie Druhów OSP, Rycerzy Kolumba, Panów do chorągwi i baldachimu, Koła Gospodyń Wiejskich, Koła Różańcowe żeńskie i męski, Służbę Liturgiczną oraz dzieci do sypania kwiatów. Po Mszy św. rozpoczniemy XI Parafialny Festyn Rodzinny dedykowany w tym roku szczególnie umęczonemu narodowi ukraińskiemu poprzez pomoc parafii świętego Jana Pawła II we Lwowie. Ofiary i dary rzeczowe zbierane podczas Festynu przekażemy w następnych tygodniach po odpuście. Szczegóły konkretnej pomocy zamieszczone są na stronie parafii w zakładce Ukraina. Gwiazdą festynu będzie Jan Wojdak – lider zespołu Wawele. Szczegóły programu na plakatach i stronie parafii.

Z racji Festynu nie ma Mszy św. o godz. 16.00 !!!

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy się modlić w intencji dzieci, młodzieży i grona pedagogicznego na rozpoczęcie roku szkolnego. Poświęcimy plecaki i przybory szkolne.

W tym roku obchodzimy 83 rocz. wybuchu II wojny światowej. W naszej wspólnocie parafialnej uczcimy to wydarzenie 1 września. Podczas Mszy św. o 1800 będziemy się modlić w int Polskich żołnierzy, którzy 83 lat temu stanęli w obronie Ojczyzny. Po Eucharystii zapraszamy Parafian na uroczystość złożenia kwiatów i zniczy na zbiorowej mogile Żołnierzy Polskich, którzy polegli na ziemi zagnańskiej we wrześniu 1939 r.

W tym tygodniu:

I Czwartek – koronka do Krwi Chrystusa

I Piątek – spowiedź od 17.00 prosimy, aby dzieci i młodzież dobrze rozpoczęli rok szkolny od uporządkowania swojego sumienia. Zachęcamy do praktykowania I Piątków m-ca.
Do chorych ksiądz się uda się w przyszły poniedziałek 5 września.

I Sobota – adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.00, w trakcie której Męski Różaniec.

Adoracja Najświętszego Sakramentu – od poniedziałku do piątku od 1700 z możliwością spowiedzi.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 1500 – 1630.

Bóg zapłać za troskę o kościół Rodzinom VI gr. z Jaworzy i ofiarę 270 zł. na potrzeby kościoła. W sobotę zapraszamy I gr. z Chrustów.

Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się w niedzielę 11 września. Serdecznie zapraszamy.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 17 – 24 września.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rolników na Jasną Górę w dniach 3-4 września. Szczegóły na plakacie w gablocie.

W ostatnim tygodniu ze wspólnoty parafialnej odeszły + Stanisława Stodulska, lat 87 z Gruszki oraz + Rozalia Adamiec, lat 82 z Belna.

Niedzielnik 2022.08.28