Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 10.11.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 10.11.2019 r.

Lepiej jest tym, którzy giną z rąk ludzkich, bo mogą pokładać nadzieję w Bogu, że znów przez Niego zostaną wskrzeszeni. Niezwykła wiara siedmiu braci wraz z matką, niecofająca się przed ofiarą życia. Tylko wiara w zmartwychwstanie zdolna jest do takiego heroizmu – jakie refleksje rodzą się w Twoim sercu, w dniach, gdy zatrzymujesz się przy grobach. Jakość życia potwierdza Twoją wiarę w zmartwychwstanie.

Gościmy dzisiaj przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego – taca przeznaczona na Seminarium. Wyjątkowo taca inwestycyjna będzie w następną Niedzielę – 17.11.2019 r. Ciągle nam potrzeba wytrwałej modlitwy o powołania kapłańskie i za alumnów naszego seminarium, aby wytrwali na drodze powołania.

Jutro świętować będziemy 101 rocznicę odzyskania Niepodległości zapraszam na uroczystą sumę.  Mszę świętą o godzinie 11.45 poprzedzi – występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zagnańsku (Chrustach). Uczniowie zaprezentują montaż historyczno-muzyczny pt. „Polsko, pierwsze imię Twoje – wolność”. O godz. 12.00 w uroczystej sumie odpustowej ku czci naszego Patrona św. Marcina wraz z przedstawicielami Gminy i instytucji Gminnych będziemy prosić o pomyślność naszej Ojczyzny. Proszę o asystę poczty sztandarowe, chorągwie, Druhów OSP, Rycerzy Kolumba, Jaworzanki, Florianki, KGW z Belna, dzieci sypiące kwiaty, grupy parafialne i różańcowe. Zapraszam.

Z tej okazji w ramach PARAFIALNYCH SPOTKAŃ Z HISTORIĄ I TRADYCJĄ zostały przygotowane: dodatek do „Niedzielnika” – Droga do niepodległości mieszkańców Zagnańska oraz artykuł na stronę internetową parafii o tajnym nauczaniu – Uczyli, aby ocalić narodową tożsamość.  Zachęcamy do przeczytania obu tekstów.

Dziękuję VI gr. Rodz. z Belna za troskę i ofiarę na Kościół.  Kwotę podam za tydzień. Msza św. za te Rodziny – 13.11. w środę o godz. 1700. W sobotę po mszy św. o 800 zapraszam kolejne rodziny z Belna.

W środę kolejne Nabożeństwo do Matki Bożej N. P. o godz. 1700.

W następną niedzielę, będzie można rezerwować msze św. na 2020 r.

Szczęśliwie ukończyliśmy generalny remont dużej Sali Domu Parafialnego, dziękuję za wielkie serce P. Tomaszowi Januchcie i Jego współpracownikom. Niebawem ponownie otworzy swoje podwoje klub” Wolna Strefa” – mam nadzieję, że z atrakcyjną ofertą. W soboty cyklicznie odbywają się zajęcia szachowe z instruktorem – jest to dar Rycerzy Kolumba. Zapraszam w każdą sobotę na godz. 1000.

Niedzielnik 2019.11.10

Niedzielnik – dodatek nr 5.2019