Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 27.08.2017r.

               Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedziela zwykła 27 sierpnia 2017 r.

 

Ty jesteś Piotr, czyli Opoka, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne  go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz  na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie». Mandat kluczy. To pewność i stabilność. Klucze ma Piotr i jego następcy. Wszechmogący. Wszechpotężny. Stwórca i władca nieba i ziemi, ogranicza siebie, ludzką decyzją – co zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane (J 20,23). Tajemnica Kościoła i prymatu Piotra. Potrzebny nam jest Piotr i jego następcy aby Kościół trwał. Módlmy się za papieża, biskupów i kapłanów.

 

Dziękuję za posługę w naszej parafii ks. mgr Lucjana Dudzińskiego, proszę pamiętajmy o Nim w modlitwie przed Panem. Informuję, że ks. Biskup nie zamianował Wikariusza do naszej parafii – proszę o modlitwę.

 

W niedzielę 3 września w naszej parafii Odpust Parafialny św. Rozalii. Msza św.  o godz. 08.00, 10.00 i 12.00 (nie ma o godz.16.00.) Suma odpustowa wraz  z wniesieniem Relikwii Krwi św. Jana Pawła II z procesją wokół kościoła o godz. 12.00. Sumę odprawi Ks. Biskup Sosnowiecki Piotr Skucha. Do uroczystej procesji szczególnie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, Panie z Kółek różańcowych, Panie do feretronów i Panów do niesienia chorągwi, sztandary szkolne, zespoły Jaworzanki i Florianki, asystę liturgiczną i ministrantów, chór parafialny, Rycerzy Kolumba i Straż Pożarną z OSP Chrusty.

W dniu wspomnienia św. Rozalii 4 września, kazania odpustowe, wygłosi ks. dr Sławomir Płusa profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu oraz Przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym.

Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego na rok 2017/2018 będzie 3 września o godz. 12.00 w czasie sumy odpustowej. W czasie tej Mszy św.  będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniom kl. 0 i I.

Proszę aby przygotowaniem do tych Uroczystości oraz z racji I Piątku miesiąca była spowiedź św. Księża będą spowiadali w piątek od godz. 16.00 – proszę niech przyjdą dzieci i od 17.00 młodzież i dorośli. W sobotę od godz. 07.00 do 09.00. będzie możliwość spowiedzi. Również od godz. 07.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Soboty miesiąca. Ksiądz w I Piątek uda się do chorych od godz. 09.30

Bezpośrednio po Sumie odpustowej zapraszam w imieniu Organizatorów na VIII Parafialny Festyn Rodzinny „ Seniorzy są wśród nas”, który w tym roku szczególnie pragniemy dedykować Seniorom. W programie wiele występów zespołów folklorystycznych i ludowych. Występy dzieci i młodzieży wraz z Seniorami ze Szkół  z Chrust i Zagnańska oraz Klubów „Wolna Strefa” , konkursy i pokazy. Gwiazdą Festynu będzie ukraiński zespół z Tarnopola „Głosy Aniołów” w poszerzonym składzie.

http://www.rozalia-zagnansk.pl/wp-content/uploads/2017/08/Plakat-VIII-Rodzinny-Festyn-Parafialny.jpg

 

Informuję, że Sakrament Bierzmowania będzie 17 maja a I Komunia Święta będzie  26 maja. Spotkania Rodziców dzieci, które będą się przygotowywały do I Komunii św. 10 września po mszy św. o godz. 10.00.

Przypominam, że w czasie Rodzinnego Festynu Parafialnego 3 września odbędzie się Rodzinny Konkurs na temat św. Rozalii i naszej parafii, w kolejnym dodatku do dzisiejszego Niedzielnika zamieszczamy istotne informacje. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału, nie będzie pytań na scenie, tylko w zaciszu, praca zespołu rodzinnego. niedzielnik dodatek nr 3 2017

Dziękuję za dar Waszej ofiarności, szczególnie ten płynący z serca. Wierzę głęboko,  że radosnego Dawcę miłuje Bóg. Również dziękuję Tym rodzinom, które składają ofiary w kopertach i na konto bankowe na potrzeby Kościoła.

Piątej grupie sprzątającej z Belna dziękuję za przygotowanie naszej świątyni do niedzieli oraz ofiarę na Kościół w kwocie 260 zł. Msza św. w intencji Rodzin tej grupy zostanie odprawiona 04 września o godz. 08.00. Za tydzień w sobotę, w związku  z Uroczystościami w parafii, zapraszam 20 kolejnych rodziny z Belna i osoby chętne do sprzątania kościoła i wokół oraz obejścia plebani (proszę zabrać sekatory, grabki i inne konieczne narzędzia).

Komunikat Kurii: Od 01.10 rozpoczyna się nowy okres świadczeń. Aby otrzymywać świadczenie Rodzina 500+ trzeba złożyć wniosek. Szerzej na http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus

Na Apel Biskupa Kieleckiego odnośnie do pomocy poszkodowanym w nawałnicach odpowiemy 10 września z racji dzisiejszej zbiórki na rzecz osoby z parafii Samsonów.

Niedzielnik 27.08.2017