Ogłoszenia duszpasterskie XXXII Niedziela zwykła – 12.11.2023

Roztropne zaś razem z lampami zabrały również oliwę w swoich naczyniach. Roztropność jest umiejętnością dokonywania mądrych wyborów, opartych na właściwych ocenach sytuacji oraz na uwzględnieniu konsekwencji. Roztropność jest zaletą, cnotą jedną z głównych, potrzebną człowiekowi do wzrastania. Człowiek roztropny nie kieruje się uprzedzeniami czy chwilowymi emocjami, lecz dobrem.  Jakże dzisiaj potrzeba cnoty roztropności, rób swoje ale patrz końca.  Nieroztropnym zamknięto drzwi – nie znam was. Jakże wysoka może być cena braku roztropności, zapewne czas pokaże. Módlmy się o tą cnotę.

Dzisiaj, Kościół obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „To jest nasz dom”. Zebrane fundusze przekażemy na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Bóg zapłać za wczorajsze wspólne świętowanie odpustu drugiego Patrona parafii św. Marcina. Dziękuję zarazem za doroczne obchody 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości, za występ uczniów ze S.P. nr 1. pod kierownictwem Pani Doroty Sabat i Magdaleny Gareckiej oraz za złożone wiązanki i znicze na dzwonnicy przy kościele, upamiętniającej poległych mieszkańców Zagnańska w latach 1914 – 1921. Dziękuję Grupom parafialnym za udział w strojach i symbolach określających ich formację i zaangażowanie: Różom Żywego Różańca, Floriankom, Jaworzankom, Rycerzom Kolumba, Panom z Męskiego Żywego Różańca, służbie liturgicznej pod kierownictwem ks. Marka oraz Druhom OSP Zagnańsk Chrusty. Szczególne podziękowania dla Rady Parafialnej. Bóg zapłać pocztom sztandarowym.

16.11 tj. w czwartek kontynuujemy rodzącą się tradycję wspominania dnia wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową. Pragniemy za Jego przyczyną, w obecności relikwii krwi Świętego, modlić się w naszych intencjach, polecając modlitwę za żywych. Będzie można przed mszą św. do koszyczka umieszczonego przy ołtarzu JP II wrzucić prośbę i  te prośby  obejmiemy modlitwą w czasie mszy św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu poniedziałek – piątek 1600 – 1700.

Ks. Marek zaprasza chętnych chłopców na halę GOSiR w sobotę 1000 – 1130.

Przymiarka strojów komunijnych odbędzie się w najbliższą sobotę 18.11  o godz. 1200 w Domu Parafialnym. Zapraszamy zainteresowanych.

Bóg zapłać VI gr. Rodzin z Chrustów za troskę o kościół i ofiarę 300 zł. oraz Małych Chrustów i ofiarę 280 zł.  W sobotę po mszy św. o 800  zapraszamy I gr. z Gruszki. Msza św. za te rodziny na mszy św. w środę.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę od 1500 – 1600.

Niedzielnik 12.11.2023