Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedziela zwykła – 05.11.2023

Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony». Z taką postawą mamy ogromną trudność. Uniżyć się, gdy dziś każdy chce udowodnić swoją rację, każdy jest mądry i zna odpowiedź na wszystko, każdy jest najlepszym nauczycielem, politykiem, policjantem, księdzem. Wszyscy i wszystko wokół krytykują, każdy ma patent na „mądrość” a tutaj Jezus zachęca nas, abyśmy byli sługami drugich, uniżali się. Panie jesteś nie życiowy. A jednak, gdy pójdziemy tą drogą w sercu zagości pokój.

Bóg zapłać Wszystkim, którzy się natrudzili, aby przygotować Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Panu Darkowi Życińskiemu za troskę o cmentarz. Służbie liturgicznej na ręce ks. Marka i Pana Ryszarda Piwowar. Druhowi Mariuszowi Michcie i OSP Zagnańsk Chrusty za nagłośnienie cmentarza, Panom Rycerzom Kolumba i Panom z Męskiego Żywego Różańca za pomoc w kolekcie. Kapłanom, którzy współkoncelebrowali liturgię ks. Józefowi Smulczyńskiemu i ks. Adamowi Pajdzie. Oczywiście Wam za wspólną modlitwę za zmarłych.

11 XI w dniu Narodowego Święta 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości przypada odpust drugiego Patrona parafii św. Marcina. Msze św. w porządku niedzielnym. Suma odpustowa o 1200. Modlić się będziemy także za Nauczycieli Tajnego Nauczania pracujących w Zagnańsku w okresie II wojny św. Sumę o 1140 poprzedzi – występ uczniów ze S.P. nr 1. Po mszy św. pod tablicą umieszczoną na dzwonnicy przy kościele, upamiętniającą poległych mieszkańców Zagnańska w latach 1914 – 1921, zostaną złożone wiązanki i znicze.

11.40

  • występ słowno – muzyczny młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 Nauczycieli Tajnego Nauczania w Zagnańsku – Chrustach
  • wprowadzenie pocztów sztandarowych
  • uroczyste odśpiewanie hymnu

12.00

  • Msza Św. w intencji Ojczyzny i Nauczycieli Tajnego Nauczania patrona Szkoły Podstawowej nr 1 w Zagnańsku – Chrustach

13.00

  • złożenie wiązanek i zniczy pod tablicą umieszczoną na dzwonnicy przy kościele, która upamiętnia poległych mieszkańców Zagnańska w latach 1914 – 1921

Rada Parafialna będzie oferować rogale Marcińskie. Dochód zostanie przeznaczony na przygotowanie pomocy świątecznej Ubogim.

Przedłużeniem tego święta będzie koncert pieśni patriotycznych w Mauzoleum w Michniowie w wykonaniu między innymi naszych Parafian z chóru Con Passione, o godz. 1700. W imieniu Organizatorów zapraszam.

Niejako w cieniu naszej świątyni i Ikony ołtarza, od 5 lat ikonopisarze piszą Ikony. Zapraszają nas na Wernisaż wystawy ikon 09.11. na 1900 do Domu Środowisk Twórczych w Kielcach – szczegóły poniżej.

W drugą niedzielę 12 listopada, Kościół obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będzie on przeżywany pod hasłem „To jest nasz dom”. Zebrane fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek od 1500 – 1600.

Bóg zapłać V gr. Rodzin z Chrustów za troskę o kościół i ofiarę 140 zł. W piątek po mszy św. o 1700 zapraszamy VI gr. Rodz. z Chrustów oraz Małe Chrusty. Msza św. za rodziny IV i V gr. na mszy św. w środę.

Adoracja Najświętszego Sakramentu poniedziałek – piątek 1600 – 1700.

Szkola Pisania Ikon – Zaproszenie

Niedzielnik 05.11.2023