Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie XXX Niedziela zwykła – 29.10.2023

Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: «Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?» Fundamentalne pytanie wiary: Kim dla Ciebie jest Jezus? Czy tylko prorokiem, nauczycielem, cudotwórcą, niezwykłym człowiekiem, Synem Boga? Twoja odpowiedź na to pytanie, określa stosunek do Jezusa i relacje jakie z Nim budujesz lub będziesz budował. Uznając w Nim Boga i Zbawiciela, budując osobiste relacje powierzając Mu swoje życie, doświadczysz moc Jego miłości i pełni życia w Nim. A Ty za kogo Mnie uważasz – pyta Ciebie?

Dzisiaj po mszy św. popołudniowej Wieczór Uwielbienia i Uzdrowienia. Zapraszamy z całego serca, jest to czas doświadczenia mocy Bożej.

W środę – 1 listopadaUroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 800 i 1000, suma o godz. 1200 na Nowym Cmentarzu. Po południu nie ma mszy św. o 1600. O 1120 wyruszy z kościoła procesja na cmentarz do pięciu stacji, przy których będziemy modlić się m.in. za zm. polecanych w wypominkach. Modlitwę wspólną rozpoczniemy od wejścia na cmentarz z bocznego parkingu. W czwartek 2 listopadaWszystkich Wiernych Zmarłych – Msze św. w kościele będą sprawowane o godz. 1000 – po Mszy św. udamy się z procesją na cmentarz oraz wieczorna o 1800 – wyjątkowo o tej godzinie ze względu na szkołę i pracę. Pamiętajmy o możliwości ofiarowania odpustu za dusze zmarłych.

W tym tygodniu:

I Czwartek – Koronką do Krwi Chrystusa pomodlimy się w trakcie modlitwy wypominek;

I Piątek i I Sobota m-ca. Spowiedź z racji I Piątku miesiąca w trakcie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Ksiądz odwiedzi chorych z racji I Piątku w sobotę od 1000.

I Sobota – Adoracja Najświętszego Sakramentu od 700. Męski Różaniec. Zachęcam do praktyki I Sobót m-ca, jako dar wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o co prosiła NMP w Fatimie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu: poniedziałek – wtorek 1600 – 1700. czwartek 1700 – 1800, piątek 1600 – 1700.

Bóg zapłać IV gr. Rodz. z Chrustów za troskę o kościół i ofiarę 240 zł. W sobotę o 830, zapraszamy V grupę rodzin. Msza św. za te Rodziny w następną środę.

Kancelaria w tym tygodniu czynna tylko w piątek 1500 – 1600.

Policja – apel do Wiernych Diecezji Kieleckiej

Niedzielnik 29.10.2023