Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedziela zwykła – 22.10.2023

«Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga». Często próbuje się interpretować, to zdanie jako koronny argument za głoszonym postulatem tzw. oddzielania kościoła od państwa rozumianego nie jako sferę polityki ale całokształt życia społecznego, czyli wpływu systemu wartości – Dekalogu, na stanowione prawo. W systemie prawa stanowionego, jeżeli ono jest kształtowane na Bożych przykazaniach, należy się posłuszeństwo władzy świeckiej. Jednak gdy stanowione prawo wykracza poza fundamentalne ludzkie prawa, jak chociażby prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci nie mamy obowiązku wypełniania takiego prawa. Właśnie to wezwanie Jezusa jest doskonałym przykładem koegzystencji – współżycia społecznego. Szczególnie dzisiaj wybrzmiewają w tym kontekście słowa z przed 45 laty z dnia inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II – świętego Papieża” Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi.: Dla Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, systemów ekonomicznych i politycznych, szerokie dziedziny kultury, cywilizacji, rozwoju! Nie bójcie się! Chrystus wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek. On jeden to wie!”

Rozpoczynamy tą niedzielą Tydzień Misyjny. Taca zostanie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne. Cieszę się, że mogliśmy ten tydzień uprzedzić spotkaniem z misjonarzem Ukrainy O. Jerzym. Bóg zapłać za Waszą hojność, zebraliśmy i przekazaliśmy Ojcu 4700 zł. Również Bóg zapłać za ofiary do puszek na Dzieło III Tys. Zebraliśmy 2173 zł. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne i rolnicze.

Dzisiaj doroczne liczenie wiernych – proszę powoli wychodzić z kościoła.

Różaniec codziennie w trakcie Adoracji Najświętszego Sakramentu od 1630, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. Zapraszamy i zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa.

Bóg zapłać III gr. Rodzin z Chrustów za troskę o kościół i ofiarę 210 zł. W sobotę po mszy św. o 800 zapraszamy IV gr. Rodz. z Chrustów. Msza św. za te Rodziny w środę.

Osoby zmagające się z ograniczeniem sprawności, opiekujące się osobami starszymi lub osobami niepełnosprawnymi mogą uzyskać skuteczne codzienne bezpłatne wsparcie w Środowiskowym Domu Samopomocy. Szczegóły w linku poniżej. Sam korzystam z takiej pomocy.

Adoracja Najświętszego Sakramentu: poniedziałek – piątek 1600 – 1700.

Pamiętajmy o porządkowaniu grobów przed Wszystkimi Świętymi – proszę śmiecie cmentarne wrzucać do pojemników. Po niedzieli zostaną opróżnione kontenery. Zwracajmy uwagę na niepokojące zachowania na cmentarzu, w tym tygodniu zatrzymaliśmy mężczyznę, który wynosił z cmentarza krzyże cmentarne na złom.

Przyjmujemy wypominki za zm. na następny rok. W niedzielę 12.11 będziemy przyjmować intencje na następny rok za żywych a od 19.11, czyli kolejnej niedzieli za zm.

Oferta ŚDS

Niedzielnik 22.10.2023