Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela zwykła – 15.10.2023

Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.

Nadzieja powołania – wszyscy jesteśmy powołani to wyjątkowej relacji z Jezusem naszym Panem. Jak mówi Izajasz: Oto nasz Bóg, Ten, któremu zaufaliśmy, że nas wybawi; oto Pan, w którym złożyliśmy naszą ufność. Relacji, w której On zawsze chce przyjść ze swoją interwencją o ile Go tylko poprosimy. Zapewnia nas w psalmie: Dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni życia. Miejmy tą odwagę, aby Jezusowi oddać w pełni swoje życie.

Przeżywamy dzisiaj spotkanie z misjonarzem Ukrainy O. Jerzym Zielińskim, kapucynem posługującym w Dnierpro, które jest ciągle pod rosyjskim obstrzałem. Dzisiejszą tacę przeznaczamy na pomoc wspólnocie, szczególnie na trudny czas zimy, w której posługuje o. Jerzy.

Pamiętamy, że dzisiaj do puszek zbieramy na Dzieło III Tysiąclecia.

W tym tygodniu wspominamy: jutro w poniedziałek we wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej 45 rocznica wyboru św. Jana Pawła II – od tej rocznicy rozpoczynamy co miesięczne dziękczynienie za dar św. J P II a w dziękczynnych intencjach mszy św. zbiorowej będziemy modlić się za żywych. W środę – św. Łukasza patrona służby zdrowia w czwartek bł. ks. Jerzego Popiełuszki w następną niedzielę liturg. wspomnienie Św. Jana Pawła II.

W następną niedzielę doroczne liczenie wiernych.

Różaniec codziennie w trakcie Adoracji Najświętszego Sakramentu od 1630, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. Zapraszamy i zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa.

Ks. Marek zaprasza chętnych chłopców na halę przy szkole SP 2 w sobotę od 1100 – 1230.

W tym tygodniu spotkania formacyjne w grupach kandydatów do bierzmowania z P. Łucją i P. Elżbietą.

Kancelaria parafialna czynna w środę i piątek od 1500 – 1600.

Bóg zapłać II gr. Rodzin z Chrustów za troskę o kościół i ofiarę 250 zł. W sobotę po mszy św. o 800 zapraszamy III gr. Rodz. z Chrustów. Msza św. za te rodziny w środę.

Adoracja Najświętszego Sakramentu: poniedziałek – piątek 1600 – 1700.

Przyjmujemy wypominki za zm. na następny rok. W niedzielę 12.11 będziemy przyjmować intencje na następny rok za żywych a od 19.11, czyli kolejnej niedzieli za zm. Jest to tym podyktowane, że macie Jubileusze, ur. imieniny i inne konieczne intencje, których nie można zamówić w ciągu roku. Proszę o zrozumienie i w tym porządku rezerwowanie intencji: od 12.11 za żywych a od 19.11 za zm.

Pamiętajmy o porządkowaniu grobów przed Wszystkimi Świętymi – proszę śmiecie cmentarne wrzucać do pojemników.

Pamiętajmy o obywatelskim obowiązku udziału w głosowaniu i referendum i módlmy się za Ojczyznę.

Niedzielnik 15.10.2023