Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela zwykła – 08.10.2023

„Ten właśnie kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem jest w naszych oczach”. Tym kamieniem węgielnym jest Jezus Chrystus, jak nie da się zbudować solidnego, trwałego i bezpiecznego domu bez fundamentów posadowionych na solidnym i trwałym gruncie, tak nie da się zbudować swojego życia bez Jezusa. W tej Ewangelii Jezus przestrzega nas, że królestwo – nasze życie, które jest nam dane w dzierżawę, może być nam zabrane bezpowrotnie a oddane innym, którzy przyniosą właściwe – pełne miłości plony. Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce». Wydajmy owoce miłości.

Kontynuujemy piękną tradycję procesji różańcowej z naszych Zagnańskich parafii w sobotę. Gromadzimy się naszym kościele na wspólną koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500 po czym procesjonalnie w modlitwie różańcowej przejdziemy do parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Zagnańsku – na zakończenie procesji msza św. Będzie to zarazem modlitwa za Ojczyznę w przededniu wyborów. Codziennie modlimy nowenną do św. Andrzeja Boboli.

Różaniec codziennie w trakcie Adoracji Najświętszego Sakramentu od 1630, z wyjątkiem w tym tygodniu w piątek, gdy będziemy się modlić na ostatnim w tym roku nabożeństwie Fatimskim o godz. 1900. natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. Zapraszamy i zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa, szczególnie przygotowujących się do I Komunii św. i sakr. Bierzmowania.

Ks. Marek odwiedzi chorych z posługą w sobotę od godz. 1000.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek środę i piątek od 1500 – 1600.

Bóg zapłać I gr. Rodzin z Chrustów za troskę o kościół i ofiarę 200 zł. W sobotę po mszy św. o 800 zapraszamy II gr. Rodz. z Chrustów. Msza św. za te rodziny na mszy św. w środę.

Adoracja Najświętszego Sakramentu poniedziałek – czwartek 1600 – 1700.

Niedzielnik 08.10.2023