Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela zwykła – 01.10.2023

„Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy”. Ten odpowiedział: „Idę, panie!” a jednak nie poszedł. Deklaracja bez pokrycia. Wiara bez uczynków jest martwa. Nie wystarczą puste deklaracje, bowiem jak mówi porzekadło: piekło jest wybrukowane dobrymi chęciami. Dlatego Jezus pokazuje nam, że w drodze do domu Ojca, mogą nas wyprzedzić, jawnogrzesznicy i inni, którzy dzisiaj są poza zasięgiem zbawienia, Mówi dzisiaj prorok Ezechiel: A jeśli bezbożny odstąpił od bezbożności, której się oddawał, i postępuje według prawa i sprawiedliwości, to zachowa duszę swoją przy życiu. Żyjmy miłością, póki czas.

Zapraszamy na modlitwę uwielbienia i uzdrowienia po Mszy św.  o 16.00.

Jeszcze jest możliwość zapisu na wyjazd na XV Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca, 7 października w klasztorze O.O. Cystersów w Jędrzejowie. W związku z tym wyjazdem, piękną tradycję procesji różańcowej z naszych Zagnańskich parafii, przeniesiemy na 14.10 o czym w szczegółach poinformuję za tydzień. Będzie to zarazem modlitwa za Ojczyznę w przededniu wyborów. Jak wiemy w tej intencji modlimy się już od kilku tygodni nowenną do św. Andrzeja Boboli.

Msze św. od jutra o godz. 1700, różaniec w trakcie Adoracji Najświętszego Sakramentu od 1630, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. Zapraszamy i zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa, szczególnie przygotowujących się do I Komunii św. i Bierzmowania.

W środę o godz. 1800 w Domu Parafialnym, spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakr. bierzmowania. Obecność obowiązkowa.  W związku z tym planowane spotkanie popielgrzymkowe odbędzie się w sali pod ołtarzem, po mszy św.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek środę i piątek od 1500 – 1600.

Bóg zapłać VI gr. Rodzin z Jaworzy za troskę o kościół i ofiarę 180 zł. W sobotę po mszy św. o 800 zapraszamy I gr. Rodz. z Chrustów. Msza św. za te rodziny na mszy św. w środę.

Adoracja Najświętszego Sakramentu poniedziałek – piątek 1600 – 1700.

Delegatura IPN w Kielcach we współpracy z Klasztorem Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu organizują koncert „Byśmy byli jedno”. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 7 października o godz. 18.00. Spotkanie ma charakter otwarty (darmowy). Formuła koncertu została oparta o biografie: św. Jana Pawła II, bł. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Przez pryzmat ich losów autorzy koncertu chcą przypomnieć trudną, a zarazem inspirującą historię Polski w okresie sowieckiego zniewolenia.

W tym tygodniu wspominamy:

2 października; poniedziałek – świętych Aniołów Stróżów

4 października; środa – św. Franciszka z Asyżu

5 października; piątek – św. Faustynę Kowalską, dziewicę

7 października; sobota – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową

KOMUNIKAT:.śp. Ks. Arcybiskup Stanisława Szymecki

Byśmy byli jedno – plakat

Niedzielnik 01.10.2023