Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela zwykła – 10.09.2023

Dziękuję Panu Bogu za dar święta parafii związanego z odpustem ku czci św. Rozalii. Równocześnie odbyła się wizytacja kanoniczna Ks. Bp Mariana Florczyka, zwieńczona świętowaniem XII Parafialnego Festynu Rodzinnego zatytułowanego „Kościół nasz Dom”.

Nie byłoby tak pięknego i głębokiego świętowania, gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Dziękuję najpierw ekipie Centrum Integracji Społecznej Stowarzyszenia Nadzieja Rodzinie za całościowe prace przy kościele. Elektrykom: pp. Piotrowi Jędryka i Andrzejowi Stodulskiemu oraz p. Jerzemu Jedynak za wszelkie prace oświetleniowe – możemy podziwiać nową jakość oświetlenia. P. Dorocie, Elżbiecie i Edycie za piękno kościoła: kwiaty, bielizna ołtarzowa. Wszystkim, którzy uświetnili sumę odpustową: Ks. Biskupowi, kapłanom z dekanatu, chórowi Con Pasionne, służbie liturgicznej – ks. Markowi i p. kościelnemu Ryszardowi, p. Pawłowi – organiście, Druhom OSP, KGW: Jaworzanki, Florianki, Dary Lasu, Apostolatom Rycerzy Kolumba, Męskiemu Żywemu Różańcowi, Różom Żywego Różańca Ap. Krwi Chrystusa. Wcześniej mszę św. o godz. 1000 pięknie muzycznie oprawiła nasza scholka pod kierownictwem p. Moniki Chęć. Cieszę się, że od kilku lat sami organizujemy Parafialny Festyn Rodzinny, wymaga on ogromnego nakładu pracy i finansów, za co jestem z całego serca bardzo wdzięczny, przede wszystkim Radzie Parafialnej na ręce p. Romana Piskulaka, KGW Jaworzanki, Florianki, Dary Lasu, Druhom OSP, Szkołom nr. 1 i 2 – piękne występy dzieci i młodzieży, Jaworzankom za spektakl „Podział majątku” Kapeli Ludowej Bliżej Serca z Bliżyna, dzieciom i młodzieży wraz z wychowawcami z klubów Wolna Strefa, gastronomi Stowarzyszenia NR, Odnowie w Duchu Świętym i wszystkim Paniom, które wypiekły ciasta, Marcie za zdjęcia, Dyrekcji SP 2 za grochówkę, Wodociągom Kieleckim, Policji, Nadleśnictwu Zagnańsk oraz znakomitemu konferansjerowi p. Rafałowi Zawierucha – który nie wziął grosza za animowanie naszego festynu. Relacja tekstowa i fotograficzna dostępna w galerii. Jeżeli kogokolwiek pominąłem w wyrazach wdzięczności, to przepraszam a zarazem z serca dziękuję.

Dzisiaj beatyfikacja bohaterskiej rodziny Ulmów, transmisja TVP 1: 1000, w środę o 1830 przed nabożeństwem Fatimskim w Domu Parafialnym odbędzie się projekcja filmu o błogosławionej rodzinie, ze względu na ograniczoną ilość miejsc, proszę o zapisy u ks. Marka po mszy św.

We wtorek zapraszamy Rycerzy Kolumba i chętnych Panów w szeregi Rycerskie na spotkanie po mszy św. o godz. 1800 na plebanię.

W czwartek po mszy św. zapraszam Radę Parafialną.

W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci kl. III i ich rodziców na spotkanie po mszy św. o 1000. Natomiast na godz. 1600 zapraszamy rodziców i kandydatów do bierzmowania klas VII i VIII.

Ks. Marek zaprasza ministrantów i chętnych chłopców na zbiórkę w sobotę na godz. 1000 do kościoła.

Kancelaria parafialna czynna poniedziałek, środa i piątek od 1600 do 1700.

Bóg zapłać III gr. Rodzin z Jaworzy za troskę o kościół i ofiarę 230 zł. W sobotę po mszy św. o 800 zapraszamy IV gr. Rodz. z Jaworzy. Msza św. za te rodziny na Nabożeństwie Fatimskim w środę o godz. 2000.

Adoracja NS pn-wt; czw-pt.

Zostały ostatnie miejsca do Kalisza, Lichenia, Wrocławiami Częstochowy – koszt ok. 500 – 550 zł.

Niedzielnik 10.09.2023