Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2022

«Nauczycielu, powiedz mojemu bratu, żeby się podzielił ze mną spadkiem». Jak wiele zła powodują spadki rodzinne. Ileż rodzin pozostaje skłóconych do końca swoich dni, ile pomstowania i czynionej krzywdy. Dlatego Jezus mówi: «Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś ma wszystkiego w nadmiarze, to życie jego nie zależy od jego mienia». Jak winni dziękować Panu Bogu, ci którzy mają serce wolne od zazdrości i zawiści a przepraszać Ci, którzy są zniewoleni przez żądzę posiadania. Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty u Boga». Być bogatym przed Bogiem miłością czynioną drugiemu.

I Czwartek m-ca Koronka do Krwi Chrystusa; I Piątek m-ca: spowiedź w trakcie Adoracji od 1700, do chorych Ksiądz uda po 12.08 po kontakcie z rodzinami; I Sobota m-ca: adoracja NS od 700 i męski różaniec.

Adoracja NS – od poniedziałku do piątku od 1700, wtedy jest spowiedź.

W środę o 1800 w imieniu Zarządu OSP Zagnańsk Chrusty zapraszam na mszę św. dziękczynną Darczyńcom i innym osobom, które przyczyniły się do zakupu nowego wozu bojowego – strażniczego. Po mszy św. Druhowie zapraszają na uroczyste wprowadzenie samochodu do remizy. Poświęcenie samochodu będzie w późniejszym terminie – o czym powiadomimy.

W sierpniu, miesiącu ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do zachowania abstynencji od alkoholu. Podkreślamy z całą mocą, że abstynencja jest dobrowolnym darem, którego źródłem jest miłość Boga i bliźniego, a także odpowiedzialność za przyszłość polskiego narodu. Podejmijmy tę decyzję w duchu odpowiedzialności za siebie i za Polskę. Za ten niezwykle cenny dar z całego serca dziękuję – Bp Tadeusz Bronakowski – Miesiąc abstynencji – Apel KEP na sierpień 2022

Kancelaria parafialna czynna w trybie wakacyjnym w poniedziałek i piątek od 1500 – 1630.

Bóg zapłać za troskę o kościół Rodzinom II gr.  z Jaworzy oraz ofiarę 220 zł. W sobotę zapraszam III gr. z Jaworzy.

Zapraszam w czwartek po mszy św. do kościoła pielgrzymów do Medjugorie w dniach 17.09 – 24.09. 2022 r. Osoby chętne zapraszam, są jeszcze miejsca.

Dziękuję za dar na misje – zakup środków transportu dla misjonarzy, zebrany przy poświęceniu pojazdów. Zebraliśmy 1988,50 zł. Bóg zapłać.

Niedzielnik-2022.07.31