Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela zwykła 03.10.2021 r.

Pan Bóg rzekł: «Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam; uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc». Niedobrze, żeby człowiek był sam, dlatego Pan Bóg stworzył dwoje, aby złączeni węzłem miłości, stanowili jedno ciało, dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. Ta najgłębsza ludzka wspólnota wymaga nieustannej troski, czułości i obecności. Jeżeli tego brakuje, doświadcza niezwykle bolesnego rozdarcia i samotności. Dlatego widzimy Jezusa, iż z łaski Bożej zaznał śmierci za każdego człowieka. To On jest gwarantem udanego małżeńskiego i rodzinnego życia. Jeżeli Jemu odda się swoje życie i trwa na modlitwie w życiu sakramentalnym, wówczas jak mówi Psalmista: Małżonka twoja jak płodny szczep winny w zaciszu twego domu. Synowie twoi jak oliwne gałązki dokoła twego stołu. Tak będzie błogosławiony człowiek, który służy Panu.

Rozpoczęliśmy październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej za przyczyną naszej Matki. Zapraszamy codziennie od godz. 1630 na różaniec dzieci i młodzież. Od 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi. 

Pragniemy kontynuować wraz z ks. Adamem Pajdą – proboszczem parafii św. Józefa Oblubieńca, procesję różańcową ulicami naszych parafii. Zapraszamy w sobotę na godz. 1700, do naszego kościoła i przejdziemy ulicami Spokojną, Turystyczną do kościoła św. Józefa i ok. 18 tej będziemy sprawować mszę św. Zapraszam Panów do niesienia figury Matki Bożej.

Bóg zapłać za dotychczasową ofiarność. W następną niedzielę taca inwestycyjna. Przed nami wymiana nagłośnienia i fotowoltaika dla kościoła.

W środę młodzież do bierzmowania będzie miała spotkania w małych grupach, po mszy św. o godz. 1700 w Domu Parafialnym.

W tym tygodniu I czwartek m-ca. modlitwa do Krwi Chrystusa, w tym dniu wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Różańcową a po mszy św. o godz. 1700 zapraszam grupę męską na kolejne spotkanie formacyjne.

Dzisiaj na mszy św. o godz. 1000 poświęciliśmy zakupione ze składek rodziców dzieci I Komunijnych: pulpit dla przewodniczenia mszy św. nowe lekcjonarze oraz przyszłościowe od kolejnych grup – dwa ornaty fioletowe.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki od 1500 do 1630.

Bóg zapłać Rodz. V gr. z Gruszki za troskę o kościół i ofiarę 280 zł. Msza św. w ich int. w środę o 1700. W sobotę zapraszam VI gr. rodzin z Gruszki.

Niedzielnik 2021.10.03