Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela zwykła 26.09.2021

Słowo Twoje, Panie, jest prawdą, uświęć nas w prawdzie. Tak modlimy się dzisiaj w liturgii słowa. Jakież bogactwo możemy usłyszeć dzisiaj. Przekonany jestem, że każdemu z nas, nasz Pan chce coś ważnego powiedzieć: Oby tak cały lud Pana prorokował, oby mu dał Pan swego ducha!» – pragnienie Mojżesza, aby Pan każdemu z nas dał swojego Ducha;  Prawo Pańskie jest doskonałe i pokrzepia duszę – trzeba sobie w czasach zamętu przypominać, że prawo Pańskie jest niezmienne; teraz wy, bogacze, zapłaczcie wśród narzekań na utrapienia, jakie was czekają – smutny jest koniec tych, którzy bezrozumnie się bogacą i zapominają o biednych; kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu lepiej byłoby kamień młyński uwiązać u szyi i wrzucić go w morze – nie daj Boże, abyśmy byli zgorszeniem, a tym bardziej skrzywdzili drugiego a szczególnie najmniejszego.

Dzisiaj liczenie wiernych, proszę o powolne wychodzenie z kościoła.

Zapraszam dzisiaj po mszy św. popołudniowej na wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne. Wierni którzy uczestniczą w tej modlitwie mogą zaświadczyć jak niezwykły jest to czas łaski Pana.

W tym tygodniu I piątek – spowiedź od godz. 1600. Ksiądz do chorych uda się po godz. 1000. I sobota – Adoracja NS od godz. 700.

Od poniedziałku do czwartku Adoracja NS od godz. 1700 w piątek od 1600

Od 1 października – tj. piątek, msze św. o godz. 1700. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środa i piątek od godz. 1500 – 1630.

Bóg zapłać Rodz. IV gr. z Gruszki za troskę o kościół i ofiarę 190 zł. Msza św. w ich int. w środę o 1800. W sobotę zapraszam V gr. rodzin z Gruszki.

Od piątku rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe od godz. 1630 – szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież przystępującą do bierzmowania.

W sobotę ks. Marek zaprasza ministrantów i chętnych chłopców naszej parafii ze szkół podst. do gry w piłkę, na halę przy SP 2 od 1130 – 1300.

W przyszłą niedzielę na mszy św. o 1000 poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I komunii św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Po mszy św. spotkanie w sprawie strojów komunijnych.

Komunikat kurii diecezjalnej odnośnie do spisu powszechnego.

Niedzielnik 2021.09.26