Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela zwykła 10.10.2021 r.

«Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Jakże ważne, więcej fundamentalne pytanie, które powinien sobie postawić człowiek. Co powinienem czynić, aby zostać zbawionym. A nie jest to takie oczywiste. Niedawno w kancelarii parafialnej powiedzieli mi młodzi ludzie, żyjący w związku niesakramentalnym” Bóg jest tak miłosierny, że na pewno nam przebaczy” – przyznam, że ścierpła mi skóra i ogarnął mnie wielki smutek. Współczesny człowiek ma fałszywy obraz Bożego Miłosierdzia i wystawia Go na próbę. Co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne.

Dzisiaj przypada Dzień Papieski, ze względu na niedzielę inwestycyjną zbiórka do puszek, będzie w przyszłą niedzielę.

Bóg zapłać za świadectwo wiary i dar modlitwy, Tym którzy wzięli udział we wczorajszej procesji różańcowej ulicami naszych parafii. Bóg zapłać Policji za zabezpieczenie naszej procesji na ręce p. komisarza Roberta Nyga.

Od poniedziałku do wtorku od godz. 1600 i od czwartku do piątku codziennie, jest wystawiany Najświętszy Sakrament do osobistej adoracji – kapłan w tym czasie posługuje w konfesjonale.

W środę tegoroczne nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej o godz.1900 proszę, aby Florianki towarzyszyły w swojej modlitwie i obecności.

W sobotę przypada 43 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Będziemy uroczyście wspominać św. Jana Pawła II z błogosławieństwem relikwiami Jego krwi.

Bóg zapłać Rodz. VI gr. z Gruszki za troskę o kościół i ofiarę 190 zł. W sobotę proszę VII gr. Msza św. w int. VI gr. w środę 1900.

Organizujemy 29.10 o godz. 1730 wyjazd na film „Fatima” do kina Moskwa. Kandydaci do bierzmowania zapisują się u swoich animatorów a pozostali chętni w zakrystii. Koszt ok. 20 zł.

Organizuje się grupa modlących się w Żywym Różańcu za dzieci i młodzież. Chętne osoby zapraszam do zakrystii.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 1500 do 1600 w środę od 1700 do 1830.

Organizuje się grupa modlących się w Żywym Różańcu za dzieci i młodzież. Chętne osoby zapraszam do zakrystii.

Od następnej niedzieli przyjmujemy doroczne wypominki za naszych zmarłych. Ze stolików można zabrać kartki wypominkowe.

W ostatnich dniach z wspólnoty parafialnej odeszli: + Dorota Knez z Zachełmia, Helena Marcisz z Belna, Barbara Wiech z ul. Turystycznej.

Niedzielnik 2021.10.10