Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 19.09.2021

Jezus i Jego uczniowie przemierzali Galileę, On jednak nie chciał, żeby ktoś o tym wiedział. Zaskakujące pragnienie – nie chciał, aby ludzie wiedzieli o Jego drodze, obecności… Można by się było spodziewać, że należy rozgłaszać wszem i wobec o Jego obecności. Jednak w tym pragnieniu jest o wiele większy sens. Aby ludzie nie przychodzili do Cudotwórcy, który zaspokoi ich codzienne potrzeby i tak upragniony dar zdrowia, ale przede wszystkim weszli z Nim w głębokie wewnętrzne relacje. Dlaczego uczniowie nie rozumieli tajemnicy krzyża. Bowiem oni spekulowali o osobistych korzyściach pójścia za Jezusem. Który z nich będzie pierwszy. A Pan na przykładzie dziecka pokazuje: Trzeba się wam stawać jako dzieci i być sługami. Trudna jest taka droga. Dlatego tak wielu dzisiaj porzuca Jezusa i Jego kościół, wykorzystując pretekst ludzkiej słabości.

W sobotę organizujemy wyjazd do Częstochowy na całodniowe czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszam chętne osoby – zapisy w zakrystii i kancelarii koszt ok. 30 zł.

Czy chcesz odzyskać radość życia? Czy chcesz odnaleźć jego sens? Czy chcesz poznać prawdę o Bogu i o Twoim życiu? Jeśli odpowiedź brzmi tak to zapraszam Cię na Seminarium Odnowy Wiary, które odbędzie się w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin w Kielcach, ul. Turystyczna 3. Rozpocznie się od 3 X w każdą niedzielę, o godz. 19 w dolnym kościele. Będzie to czas, w którym Pan będzie poruszał Twoje serce, poprzez wspólną modlitwę, konferencję oraz czas w grupkach dzielenia.

Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 z możliwością spowiedzi z wyjątkiem soboty.

Bóg zapłać Rodz. III gr. z Gruszki za troskę o kościół i ofiarę 170 zł. Msza św. w int. tych rodzin w środę o 1800. W sobotę zapraszam IV gr. rodzin.

W sobotę 25.09 od 1130 – 1300 ks. Marek zaprasza ministrantów i chętnych chłopców naszej parafii ze szkół podst. do gry w piłkę, na halę przy SP 2.

W niedzielę 26.09.2021 r. w godz. 800 – 1400 będzie otwarty punkt spisowy w Urzędzie Gminy w Zagnańsku przy ul. Spacerowej 8. Każdy, kto jeszcze nie dokonał spisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, może spełnić swój obowiązek spisując siebie i swoich domowników. Gminny Komisarz Spisowy w Zagnańsku

KOMUNIKATY

Komunikat ks. Biskupa Ordynariusza

Marsz Różańcowy 2021

Komunikat Gminnego Biura Spisowego w Zagnańsku

Niedzielnik 2021.09.19