Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 22.08.2021 r.

Bóg zapłać Wszystkim za świadectwo wiary w Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Bóg zapłać za szczególne zaangażowanie „Jaworzanek” w liturgii Uroczystości, wystrój dożynkowy oraz dar chleba; Radzie Parafialnej, a szczególnie p. Romanowi Piskulakowi za troskę o pamięć historyczną o naszych Bohaterach w ich 77 rocz. zgrupowania w Zagnańsku – Siodłach; Wszystkim, którzy w tym miejscu na Sosnowicy, złożyli kwiaty, zapalili znicze i pomodlili się za Obrońców Ojczyzny. Szczególnie dziękujemy harcerzom za ich obecność w czasie wakacyjnym.

Bóg zapłać rodz. VI gr. z Chrustów za troskę o kościół i ofiarę 280 zł. Msza św. w ich int. w środę o 1800. W sobotę prosimy gr. rodzin z Chrustów Małych.

Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z możliwością spowiedzi z wyjątkiem soboty.

Kancelaria parafialna w czasie wakacyjnym czynna w poniedziałki i piątki od godz. 15.00 – 16.30.

Prosimy, aby osoby, które zarezerwowały intencje mszalne o podawanie treści przynajmniej dwa tygodnie przed terminem.

W sobotę – 28 sierpnia br. o godz. 16.30 w kościele garnizonowym pw. NMP Królowej Polski będzie miała miejsce modlitwa różańcowa, a po niej (o godz. 17.00) Msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie odbędzie się przemarsz ulicami Kielc z rozważaniem tajemnic różańcowych w oczekiwaniu na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rolników na Jasną Górę w dniach 4-5 września. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Zwracamy się z prośbą o pomoc dla pogorzelców – rodziny Sulejów z Bartkowa w odbudowie nowo wybudowanego domu, który uległ pożarowi w wyniku uderzenia pioruna 16 sierpnia. W przyszłą niedzielę 29 sierpnia po każdej Mszy św. będzie możliwość wsparcia tej rodziny ofiarami składanymi do puszek. Z góry serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.

Grupa z Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w najbliższą niedzielę na Modlitwę Uwielbienia po Mszy św. o godz. 16.00.

Niedzielnik 2021.08.22