Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela zwykła 29.08.2021

Przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze. Słowo Boże ma moc zbawienia nas, jest Słowem prawdy. Trzeba nam patrzyć na Matkę Bożą, jak Ona przyjmuje Słowa Pana – Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego.

Dzisiaj po mszy św. o 1600 – Wieczór uwielbienia i uzdrowienia. Zapraszam Ciebie, abyś mógł doświadczyć mocy Słowa Bożego które uzdrawia i zbawia. Przypominam o zbiórce dla poszkodowanej w pożarze Rodziny.

W sobotę wspominamy św. Rozalię naszą Patronkę – msza św. o godz. 1800. Suma odpustowa w niedzielę o godz. 1200. Po mszy św. procesja eucharystyczna, na którą zwyczajowo zapraszam Wszystkie Grupy parafialne wraz z dziećmi sypiącymi kwiaty. Będziemy w tym dniu gościli muzyków z Afryki wraz z O. Benedyktem Pączka – kapucynem muzykiem, dyrektorem African Music School, który od 2013 roku przebywa na misjach w Republice Środkowoafrykańskiej. O. Benedykt będzie celebrował sumę odpustową. Po mszy św. o 1600 muzycy dadzą koncert – zapraszam.

W tym roku obchodzimy 82. rocz. wybuchu II wojny światowej. W naszej wspólnocie parafialnej uczcimy to wydarzenie 1 września. Podczas Mszy św. o 1800 będziemy się modlić w int Polskich żołnierzy, którzy 82 lat temu stanęli w obronie Ojczyzny. Po Eucharystii zapraszamy Parafian na uroczystość złożenia kwiatów i zniczy na zbiorowej mogile Żołnierzy Polskich, którzy polegli na ziemi zagnańskiej we wrześniu 1939 r.

Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700 z możliwością spowiedzi. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież, aby przez spowiedź weszli w Nowy Rok szkolny z oczyszczonym sercem i Bożym błogosławieństwem.

W tym tygodniu:

I Czwartek – koronka do Krwi Chrystusa;

I Piątek – ksiądz odwiedzi chorych na zaproszenie rodzin.

I Sobota – adoracja o 700.

W następną niedzielę msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego z prośbą o Boże błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i administracji szkolnej o godz. 1000.

Zapraszam Drogich Diecezjan do udziału w IV Diecezjalnej Pielgrzymce do Wiślicy, która rozpocznie się o godz. 930 w środę 8 września br.

W klubie Wolna Strefa poszukiwany jest pracownik z wykształceniem wyższym. Szukamy osoby kreatywnej, lubiącej prace z dziećmi i młodzieżą̨. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Kancelaria parafialna czynna: poniedziałek i piątek od 1500 do 1630.

Wiślica – diecezjalna pielgrzymka 2021

Niedzielnik 2021.08.29