Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy 30.05.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy 30.05.2021 r.

Wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: «Abba, Ojcze!» Oto godność synów i córek Bożych, jesteśmy Jego świątynią – Ducha Świętego. Bliskość, miłość i czułość Boga Trójjedynego, do którego możemy wołać Abba – Tatusiu. On chce w nas żyć, byśmy mieli doświadczenie miłości i pokoju, którego świat dać nie może. Poczucie bezpieczeństwa płynące z tej pewności, że On nasz Bóg – Tatuś jest z nami. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

W tym tygodniu w liturgii:

Poniedziałek 31.05 – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Wtorek 01.06 – św. Justyna – dzień Dziecka, będziemy modlić się za nasze dzieci

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała

I piątek miesiąca – zachęcam do praktyki pierwszych piątków

I sobota miesiąca – adoracja w ciszy od godz. 700

Organizacja uroczystości Bożego Ciała w czwartek 03.06.2021.

  1. Uroczysta msza św. w kościele – 1000 procesja wokół kościoła
  2. I Ołtarz Jaworze – 1130 (świetlica wiejska) procesja od krzyża
  3. II Ołtarz Gruszka –1230 (pomiędzy nr 29 a 31 procesja od nr 41)
  4. III Ołtarz Zachełmie – 1330 (w pobliżu szkoły) procesja od nr 4F
  5. IV Ołtarz Belno – 1430 (plac byłej szkoły) procesja od nr 147A.

Proszę o współpracę całej społeczności wiejskiej. Pięknie będzie, gdy dzieci będą sypać kwiaty a Wy ubrani odświętnie i w strojach regionalnych. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa. Przy każdym ołtarzu będzie bogata liturgia Słowa Bożego, wspólna modlitwa i komunia św. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na cele inwestycyjne na cmentarzu. W tych miejscowościach zarazem poświęcimy pola. Proszę, aby mieszkańcy sąsiednich ulic i wiosek przy kościele, wzięli udział w procesji wokół kościoła na zakończenie mszy św. o 1000.

Przygotowanie przy kościele 2 ołtarzy na zakończenie Oktawy Boże Ciała 10.06.2020 – sołectwo Zagnańsk, sołectwo Chrusty. Poświęcenie pól w pozostałych sołectwach na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek 10.06 od godz. 2000 według uzgodnień z Sołtysami.

Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 z możliwością spowiedzi. Od 1 czerwca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Bóg zapłać pozostałym rodz. III i IV gr. z ul. Turystycznej za troskę o kościół i ofiarę 290 zł. Msza św. w int. tych Rodzin w środę o godz. 1800.  W sobotę zapraszam I gr. Rodzin z Jaworza.

Ks. Marek zaprasza we wtorek po mszy św. kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców w celu omówienia spraw organizacyjnych.

Komunikat o diecezjalnej zbiórce remontowej.

Komunikat o diecezjalnej pielgrzymce Róż Żywego Różańca.

Niedzielnik 2021.05.30