Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 06.06.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 06.06.2021 r.

Bóg Zbawicielem, pełnym miłosierdzia. Dlaczego ważna jest pamięć o naszym Panu pełnym miłosierdzia. Bowiem grzech przeciwko Duchowi Świętemu, jest odrzuceniem miłosierdzia Bożego. Naturalną postawą człowieka po popełnieniu grzechu, jest chęć ukrycia się. Pan Bóg zawołał na (Adama) «Gdzie jesteś?» On odpowiedział: «Usłyszałem Twój głos w ogrodzie, przestraszyłem się, bo jestem nagi i ukryłem się». Grzech niejako nas obnaża. Spycha nas z drogi życia, zamyka w sobie. Tylko Boże miłosierdzie może nas przywrócić do życia w pełni. Dlatego Jezus mówi nam po raz kolejny, że Jego braćmi i siostrami są ci, którzy słuchają Słowo Boże i je wypełniają. Słowo o nieskończonym Bożym miłosierdziu i naszej godności w Bogu. Słowo o wyjątkowej miłości naszego TATUSIA, ABBA OJCZE.

Bóg zapłać za wspólne celebrowanie i przeżycie Uroczystości Bożego Ciała, za Waszą liczną obecność, modlitwę i ofiarę. Szczególnie dziękuję Sołtysom i zaangażowanym mieszkańcom Sołectw. a na Jaworzach szczególnie dziękuję Jaworzankom. Druhom Strażakom, Rycerzom Kolumba, p. Pawłowi – organiście, p. Markowi Pawlikowi – fotografowi (zdjęcia będą na stronie od czwartku) służbie liturgicznej, Paniom z Żywego Różańca, Dzieciom sypiącym kwiaty i ich Rodzicom.

W tym tygodniu w liturgii:

Czwartek 10.06 – zakończenie Oktawy Bożego Ciała

Piątek 11.06 – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Sobota 12.06 – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Na zakończenie Oktawy Boże Ciała 10.06.2020 – proszę o przygotowanie przy kościele 2 ołtarzy sołectwo Zagnańsk, sołectwo Chrusty. Proszę o udział w procesji panów z chorągwiami i baldachimem, panie z Róż. Różańcowych, dzieci sypiące kwiaty i Waszą obecność.  Poświęcenie pól po liturgii o godz. 2005 – Ścięgna 39 oraz 2020 – Barcza14A.

W niedzielę 13.06 o godz. 2000 msza św. z nabożeństwem Fatimskim, nie ma mszy św. o 1600. Zapraszam na tą piękną wieczorną liturgię ze świecami.

Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 z możliwością spowiedzi. W czerwcu nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Bóg zapłać rodz. I gr. z Jaworzy za troskę o kościół i ofiarę 270 zł. Msza św. w int. tych Rodzin w środę o godz. 1800.  W sobotę zapraszam II gr. Rodzin z Jaworza.

Ks. Marek zaprasza we wtorek po mszy św. kandydatów do bierzmowania – obecność obowiązkowa!!! Ojców kandydatów zapraszam w sobotę do koszenia trawy wokół kościoła i na wzgórzu kościelnym.

W związku z bierzmowaniem 16 czerwca – środa, intencje mszalne ze środy będą przeniesione na 14 czerwca – poniedziałek – proszę o poinformowanie zainteresowane osoby.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł + Wójcik Zygmunt ze Ścięgien.

 

KOMUNIKATY

Siostry Nazaretanki zapraszają uczniów klas ósmych do kontynuacji nauki w Liceum Ogólnokształcącym im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Spotkanie informacyjne w formie online będzie w poniedziałek 7 czerwca 2021 roku. Szczegóły są zamieszczone na stronie www.nazaret.kielce.pl

,,Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach serdecznie zaprasza do oddawania krwi w siedzibie Centrum Krwiodawstwa w Kielcach. Zapraszamy wszystkich Krwiodawc6w i zachęcamy także tych, którzy jeszcze nigdy nie oddawali krwi. Wakacje są wyjątkowo trudnym okresem dla krwiodawstwa z powodu wyjazdów krwiodawców na urlopy jak i z powodu sytuacji epidemiologicznej. Pamiętajmy jednak, że krew potrzebna jest każdego dnia i wielu pacjentów spędzi swoje wakacje w szpitalu walcząc o zdrowie   i życie. Krew oraz jej składniki pozyskana od krwiodawców jest przetaczana osobom po wypadkach, pacjentom z chorobami nowotworowymi/ z zaburzeniami krzepnięcie, do zabiegów operacyjnych, po oparzeniach. Krwiodawcą może zostać każda osoba zdrowa w wieku 18-60 lat posiadająca dokument tożsamości ze zdjęciem, nawodniona i po lekkostrawnym posiłku. Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.rckik-kielce.com.pl Nie bądźmy obojętni, pomóżmy w ratowaniu życia innym, przed, nami wakacje i prawdziwy sprawdzian z człowieczeństwa, empatii i o odpowiedzialności. Krwi nie mozna wyprodukować w warunkach laboratoryjnych, jedynym źródłem jest zdrowy, pełnoletni człowiek, gdzie mężczyźni mogą oddawać krew 6 razy w roku, a kobiety 4 razy w roku.
Zapraszamy!!! Zostanie honorowym dawcą krwi nic nie kosztuje, a każda podarowana jednostka krwi ratuje zdrowie i życie drugiego człowieka.
Pamiętajmy, że „Łączy nas krew, która ratuje życie„. – Plakat

W związku z przypadającą w tych dniach 30 rocznicą wizyty Świętego Jana Pawła II w Kielcach, w niedzielę – 13 czerwca o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej, zostanie odprawiona dziękczynna Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Po jej zakończeniu, na Placu Jana Pawła II, odbędzie się IX Uwielbienie w Centrum Miasta pod hasłem „DEKALOG – IV Przykazanie, w nawiązaniu do nauczania Ojca Świętego podczas jego wizyty w Diecezji Kieleckiej. Zapraszamy do udziału w uroczystości upamiętniającej to ważne wydarzenie dla naszego regionu. Będzie w nim można uczestniczyć również poprzez transmisję internetową na stronie uwielbienie.kielce.pl.

Niedzielnik 2021.06.06