Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021 r.

Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Żyjąc w świecie dramatycznego zamieszania, potrzeba nam pewnej busoli, którą dla ludzi wiary jest Słowo Boże. Potrzebujemy Ducha Świętego, aby nas prowadził do pełni Prawdy, która jest w Bogu, którą On sam jest. Jezus mówi o sobie, Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem. Potrzeba nam Pocieszyciela, aby nas utulił w Ojcowskim sercu Boga. Prośmy żarliwie i wytrwale o Jego moc.

Zapraszam dzisiaj na wieczór Uwielbienia i Uzdrowienia po mszy św. o 1600 – będzie to wyjątkowe doświadczenie.

Wczoraj pożegnaliśmy obraz św. Józefa. Dziękuję Wszystkim, którzy skorzystali z tego czasu łaski i uczestniczyli w liturgii poprzez dar osobistej modlitwy. Do zakończenia Roku św. Józefa, figura przedstawiająca postać Opiekuna Świętej Rodziny, będzie nam towarzyszyła w bocznym ołtarzu. Pamiętajmy o darze odpustu zupełnego związanego z tym rokiem.

Również wczoraj świętowaliśmy Pierwszą Komunię św. Dziękuję ks. Markowi, który włożył dużo serca i trudu w przygotowanie dzieci. Dziękuję Rodzicom, za dar wychowania katolickiego Waszych dzieci i zaangażowanie w przygotowanie kościoła i otoczenia. Dziękuję za dar finansowy na zakup wyposażenia do kościoła. Poinformuję o zakupie daru. Od niedzieli do soboty dzieci będą uczestniczyły w Białym Tygodniu.

Dzieci kl. IV swoją rocznicę I komunii św. będą miały w następną niedzielę 30.05. o godz. 1000. Przygotowanie tych dzieci wraz z Rodzicami we wtorek o godz. 1845 po mszy św.

Bóg zapłać rodz. z ul. Turystycznej za ofiarę 60 zł. Msza św. w int. tych  w środę o godz. 1800.  W sobotę zapraszam pozostałe rodz. III i IV gr.

12 czerwca zapraszam na pielgrzymkę Apostolstwa Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii i kancelarii.

Niestety zmuszony jestem po raz kolejny odwołać pielgrzymkę do Medjugorie. Kolejny termin to 04.09 – 11.09. 2021 r. Mam nadzieję, że tym razem wyjazd dojdzie do skutku.

Boże Ciało 03.06.2021 r. będziemy świętować w tym roku podobnie jak w ubiegłym. Ołtarze na Jaworzu, Gruszce, Zachełmiu i Belnie.

Komunikat – XIV Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego

Komunikat – Marsz dla zżycia i rodziny 2021

Odpusty na Rok św. Józefa, dekret Penitencjarii

Niedzielnik 2021.05.23