Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela zwykła 11.10.2020

Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela zwykła 11.10.2020

Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi. Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść. Czy to jest tylko przypowieść o przyszłości zbawionych, czy jest to prawda na dzisiaj. Uczta, na którą Pan zaprasza, to jest Eucharystia. Najpełniejsze spotkanie człowieka z Bogiem. W tej godzinie daje On nam siebie do końca – bowiem jej wymiarem jest ofiara krzyża. Do końca ich umiłowałem – mówi Pan. Jakże potrzeba łaski Ducha Świętego i otwartości naszych serc, aby przyjąć zaproszenie i uczestniczyć godnie i w pełni we mszy świętej. Czasy, w których żyjemy dobitnie pokazują, jak dzisiaj potrzeba nam niebieskiego pokarmu.

Dzisiaj spotkanie Rodziców i kandydatów do bierzmowania z kl. VIII po mszy św. o godz. 1000, po mszy św. o godz. o 1600 w kościele – młodzież, która będzie przyjmowała sakrament bierzmowania 20 października.

We wtorek ostatnie Nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej o 1900.

W piątek 42 rocz. wyboru św. Jana Pawła II. Leśnicy z Nadleśnictwa Zagnańsk, odrestaurowali Krzyż Papieski na górze Chełmowej. Zapraszam wraz z p. Nadleśniczym Markiem Miazgą na mszę św. o godz. 1200 po której przejdziemy pomodlić się pod krzyżem papieskim.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 1600. Wówczas można skorzystać ze spowiedzi.

Dziękuję Rodzicom, którzy pomagają dzieciom w uczestnictwie w październikowych nabożeństwach różańcowych od pon. do pt.  od godz. 1630. Brakuje młodzieży przygotowującej się do sakr. bierzmowania.

Kolejne spotkania młodzieży szkół średnich do tegorocznego bierzmowania w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 1730 w kościele.

Bóg zapłać VI gr. Rodzin ze Ścięgien, za troskę o kościół i ofiarę 170 zł. Msza św. za te Rodziny we wtorek na mszy św. do M.B.F. V gr. ze Ścięgien złożyła ofiarę 80 zł. W sobotę zapraszam I gr. Rodzin z Lekomina.

Kancelaria parafialna już jest czynna w poniedziałki środy i piątki od 1500 do 1600.

Bóg zapłać za tacę inwestycyjną. Po mszy św. do puszek możemy złożyć ofiarę na Dzieło III Tysiąclecia.

Od dzisiaj przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Do zabrania kartki wypominków.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Maria Mazur z ul. Turystycznej.

Niedzielnik 2020.10.11