Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedziela zwykła 18.10.2020

Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedziela zwykła 18.10.2020

Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Odwieczny dylemat, posłuszeństwa władzy świeckiej. Płacenie podatków jest sprawiedliwością i powinnością życia w społeczeństwie – przestrzeganiem prawa. Jednak oddawanie Cezarowi tego co do niego należy, nie może być usprawiedliwieniem przekraczania Bożego prawa, bowiem Bogu należy się to co Boskie. Czyli poszanowanie i respektowanie Bożych przykazań. Dzisiaj również żyjemy w napięciu przestrzegania prawa, gdy krąży wokół dużej liczby zachorowań, wiele różnych teorii. W tej i podobnych sytuacjach ważna jest troska o siebie wzajemnie i usilna prośba o moc i mądrość Ducha Świętego w wyborach które czynimy.

W poniedziałek na godz. 1415 spotkanie młodzieży do sakr. Bierzmowania – generalna próba, od 1500 spowiedź młodzieży, od 1600 rodziców, rodzeństwa i świadków. Proszę rodziców o przygotowanie świątyni po mszy św. wieczornej, szczególnie zapraszam panów.

We wtorek ks. Biskup Marian Florczyk udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Proszę aby uczestniczyli w uroczystości oprócz kandydatów, tylko świadkowie, rodzice i rodzeństwo. Będzie transmisja internetowa – online, na stronie parafii.

Stosujmy się do rozporządzeń organów państwowych z 17.10.2020 które określiły liczbę uczestników zgromadzeń 1 os./7 m2. w czerwonej strefie. W naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach – 137 osób. Proszę pamiętajmy o maseczkach i dystansie. Komunię św. możemy przyjąć na rękę. Spożywamy Ciało Pańskie na oczach kapłana.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 1600. Wówczas można skorzystać ze spowiedzi.

Niestety nie było pierwszych dziesięciu Rodzin z Lekomina oprócz jednej, która wcześniej uprzedziła i usprawiedliwiła swoją nieobecność – Bóg zapłać tej Rodzinie za ofiarę na kościół. W sobotę zapraszam II gr. Rodzin z Lekomina.

Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od 1500 do 1600.

Bóg zapłać za ofiarę na Dzieło III Tysiąclecia – zebraliśmy 1310 zł.

Przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Do zabrania kartki wypominek.

Niedzielnik 2020.10.18