Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie XXI  Niedziela zwykła 23.08.2020

Ogłoszenia duszpasterskie XXI  Niedziela zwykła 23.08.2020

«Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?» Pytanie które od wieków stawiają sobie społeczeństwa, bowiem nie można przejść obojętnie wobec historii Jezusa z Nazaretu. Odpowiedzi bywają różne. Jednak o wiele ważniejsze jest pytanie skierowane konkretnie do Ciebie/do mnie: «A wy za kogo Mnie uważacie?» A ty za kogo Mnie uważasz? Odpowiedź jakiej udzielimy ma zasadnicze znaczenie dla naszego życia. Jeżeli w Jezusie uznam mojego Pana i Zbawiciela, to przejdę przez życie z podniesioną głową i sercem pokoju. Uznanie władzy i mocy Jezusa, daje pewność w należeniu do Jego Kościoła, którego moce zła nie przemogą i to co zostanie zapisane na trwałym fundamencie Bożego prawa i Chrystusowej Ewangelii, będzie zapisane w niebie. Jaka wspaniała jest łaska wiary!!!

Ksiądz Biskup Jan dokonał zmiany księdza Wikariusza. Ks. Janusz po niespełna trzyletniej posłudze w naszej parafii odchodzi do parafii Irządze. Składam wraz z Wami serdeczny Bóg zapłać za posługę i życzę Bożego błogosławieństwa na nowej placówce. Zarazem ks. Biskup Jan posłał do nas ks. Marka Łosaka. Witam serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej.

W następną niedzielę uprzedzając wspomnienie św. Rozalii przypadające 4 września, będziemy przeżywać odpust parafialny. Uroczystą mszę św. odpustową o godz. 1200 odprawi ks. Arcybiskup Henryk Jagodziński Nuncjusz Apostolski w Ghanie. Po mszy św. procesja eucharystyczna, na którą zwyczajowo zapraszam Wszystkie Grupy parafialne wraz z dziećmi sypiącymi kwiaty. Ze względu na sytuację sanitarno epidemiczną w tym roku rezygnujemy z Parafialnego Festynu Rodzinnego. Po mszy św. godz.. 1600 tradycyjne Uwielbienie, wraz z Odnową w Duchu Świętym zapraszam.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 od poniedziałku do piątku. Zachęcam, znajdźcie chociaż chwilę w tygodniu, aby poprzez osobistą adorację Pana, odnaleźć pokój serca i mądrość decyzji.

Bóg zapłać 3 Rodzinom  z Górek Kościelnych:(ul. Chełmowa, Spokojna, Pogodna), za troskę o kościół i ofiarę 120 zł.  Zapraszam w sobotę po mszy św. o godz. 800 pierwsze 10 Rodzin ze Ścięgien – proszę bądźcie w komplecie, bowiem trzeba solidnie posprzątać kościół przed świętem parafii. W sobotę zapraszam również Panów – ojców dzieci przystępujących do I komunii św. Proszę zaopatrzyć się w kosiarki i grabie, będziemy kosić cale wzgórze kościelne.

Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w czwartek po mszy św. wieczornej w kościele.

Transmitujemy mszę św. w niedzielę o 1200. W tygodniu ciągła transmisja.

Kancelaria parafialna ze względu na kapitalny remont plebani jest nieczynna przez dwa tygodnie. W pilnych sprawach proszę umawiać się telefonicznie. Nr telefonu na stronie parafii.

Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego będzie 6 września o godz. 1000.

Komunikat Sanepid 23.08.2020

Zaproszenie na Festiwal Muzyki Dawnej

Niedzielnik 2020.08.23