Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 08.03.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 08.03.2020 r.

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba oraz brata jego, Jana i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich. Czy aby ta Ewangelia, nie została dziś omyłkowo przeczytana – Przemienienie Jezusa na górze Tabor. Nie może być mowy o pomyłce. Gdy spojrzymy na kontekst historyczny, tego wydarzenia, to w ten sposób Jezus przygotowywał najważniejszą trójkę Apostołów do „zgorszenia krzyżem”. Umocnieni świadectwem Ojca Niebieskiego o umiłowanym Synu, pomimo tego, że zwątpili w godzinie krzyża, to po zmartwychwstaniu Pańskim, mogła się w nich dokonać fundamentalna przemiana – oddali swoje życie za Jezusa i Ewangelię. Taka jest droga wiary, Jezus najpierw pragnie nas wprowadzić w blask swojej chwały, byśmy potem umieli przyjąć krzyż, który jest drogą do zmartwychwstania. Jeżeli nie wchodzimy w osobiste relacje z Panem, to wówczas, gdy przychodzi osobisty lub rodzinny dramat pojawia się zwątpienie. Czas Wielkiego Postu, to również szansa wejścia na górę samotności, ciszy i wyrzeczenia, aby doświadczyć Bożej obecności.

Dzisiaj jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – zbiórka do puszek przed kościołem na ten cel. Bóg zapłać za tacę inwestycyjną.

Wraz z grupą pielgrzymów do Medjugoria przenieśliśmy termin pielgrzymki na wrzesień. W dniach 19.09 – 27.09.2020 r. Są wolne miejsca, zapraszam.

W czwartek po mszy św. o godz. 1700 nadzwyczajne spotkanie grupy męskiej zapraszam wszystkich Panów, jak również osoby chętne.

Zapraszam w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 1630. Poprowadzą ją Rycerze Kolumba – szczególnie w intencji rodzin. W niedzielę po mszy św. o godz. 1600 Gorzkie Żale.

Bóg zapłać ostatniej gr. Rodzin z Jaworzy za troskę o kościół parafialny i ofiarę 270 zł. Gr. V przekazała na kościół 200 zł. W najbliższą sobotę zapraszam pierwsze 10 rodzin z Chrust.

Nadal proszę o modlitwę w intencji rozstrzygnięcia naszego projektu na termomodernizację i poprawę komfortu cieplnego w naszej świątyni.

W następną niedzielę 15.03. ks. Janusz wraz z grupą pielgrzymów udaje się do Częstochowy – są jeszcze wolne miejsca.

Doroczne wielkopostne rekolekcje parafialne będą trwały w dniach 22.03 – 25.03. Poprowadzi je ks. dr Jan Jagiełka – Dyrektor Domu dla osób niepełnosprawnych w Piekoszowie. Proszę o dar modlitwy i postu za ten święty czas dla parafii i moc Ducha Świętego dla Rekolekcjonisty i dla nas.

Istnieje możliwość wspólne wyjazdu do kina Moskwa na pierwszą w historii ekranizację dotyczącą Najświętszego Serca Pana Jezusa – „Najświętsze serce”. Oraz film „Zieja”, przedstawiający wędrówkę po barwnym życiu księdza Jana Zieji. Jeden z ról gra Rafał Zawierucha. Gdy zbierze się odpowiednia liczba osób podejmę starania o zarezerwowanie biletów w następnym tygodniu: wtorek lub czwartek – wieczorem. Zapisy w zakrystii.
Najświętsze Serce – szczegóły
Zieja – szczegóły

W dniach 23.03. – 25.03. w Kielcach w kościele św. Józefa Robotnika odbędą się rekolekcje dla par niesakramentalnych i rozwiedzionych

Niedzielnik 2020.03.08