Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 20 sierpnia 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie 20 sierpnia 2017 r.

Wtedy Jezus jej odpowiedział: «O niewiasto, wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak pragniesz!» Od tej chwili jej córka była zdrowa.

Nikt nie jest wykluczony z kręgu miłości naszego Pana. Poganka dla Izraela, dla Jezusa ze względu na wiarę, ta dla której uczynił cud uzdrowienia córki. Więcej dał jej zapewnienie, że jej córka będzie zbawiona. Bowiem użyte słowo uzdrowiona – w gr. org. sodzein, dosłownie tłumaczymy zbawiona. Każdy może być zbawiony. Potrzeba wiary…, gdyby wasza wiara była jak ziarnko gorczycy. Módlmy się o łaskę wiary.

 

Na ręce p. Grażyny Grudzieckiej – całemu zespołowi Jaworzanki dziękujemy za piękny wieniec dożynkowy i dar chleba, którym mogliśmy się dzielić w minioną niedzielę.

 

W najbliższą sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej a zarazem Jubileusz 300 lecia koronacji Cudownego Obrazu. Ojcowie Paulini wraz z Pasterzami Kościoła w Polsce, zapraszają na główne obchody jubileuszowe na Jasną Górę 26 sierpnia. W naszym kościele Msza św. o godz. 08.00 – zapraszam.

 

Przypominam, że w czasie Rodzinnego Festynu Parafialnego 3 września odbędzie  się Rodzinny Konkurs na temat św. Rozalii i naszej parafii, w kolejnym dodatku do dzisiejszego Niedzielnika zamieszczamy istotne informacje. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału. niedzielnik-dodatek-nr-2-2017-sw-rozalia

Dziękuję za dar Waszej ofiarności, szczególnie ten płynący z serca. Wierzę głęboko, że radosnego Dawcę miłuje Bóg. Również dziękuję Tym rodzinom, które składają ofiary w kopertach na potrzeby Kościoła.

 

Czwartej grupie sprzątającej z Belna dziękuję za przygotowanie naszej świątyni do niedzieli oraz zakupiona chemię do sprzątania. Msza św. w intencji Rodzin tej grupy zostanie odprawiona 27 sierpnia o godz. 08.00. Za tydzień w sobotę, zapraszam kolejne rodziny z Belna do sprzątania kościoła.

 

Informuję, że przenieśliśmy internetową stronę parafii na inny serwer i nowy adres parafii, jest następujący: www.rozalia-zagnansk.pl

Ks. Proboszcz z Samsonowa zwraca się z prośbą o umożliwienie składki do puszek w najbliższą niedzielę, na rzecz koniecznej, ratującej życie operacji Krzysztofa Kity. Przedstawiciele parafii będą stali po każdej mszy św.

niedzielnik-20-08-2017