Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedziela zwykła – 27.08.2023

W najbliższą niedzielę 03.09. uprzedzając wspomnienie liturgiczne z 04.09. św. Rozalii, będziemy przeżywać odpust parafialny. Zarazem będzie to wizytacja kanoniczna przypadająca co 5 lat. Parafię będzie wizytował Ks. Bp Marian Florczyk. Jesteśmy już po wizytacji księży z instytucji kurialnych. Program wizytacji w niedzielę:

Godz. 1000 na mszy św. z udziałem ks. Biskupa będziemy się modlić w intencji dzieci, młodzieży i Grona Pedagogicznego na rozpoczęcie roku szkolnego. Wtedy poświęcimy plecaki i przybory szkolne. Również poświęcimy świeżą malaturę kościoła i całkowicie nowe nagłośnienie.

Po mszy św. ks. Biskup będzie błogosławił dzieci.

Godz. 1130odwiedzenie cmentarza parafialnego wraz z modlitwą.

Godz. 1200 – Suma Odpustowa na którą zapraszam wszystkie wspólnoty, grupy formacyjne, KGW, Druhów OSP i oczywiście Was Parafian.

Po uroczystej sumie, tradycyjnie rozpoczniemy Parafialny Festyn Rodzinny – szczegóły na plakacie.

Uroczystości odpustowe św. Rozalii rozpoczniemy w sobotę o godz. 1600 koncertem w kościele: pt. „Bo cały świat jest pełen śladów Boga” w wykonaniu naszego Zagnańskiego Chóru Con Passione i Chóru im. Oskara Kolberga z Radomia – szczegóły na plakacie.

W przyszłą niedzielę z racji Festynu nie ma Mszy św. o godz. 1600!!!

W tym roku obchodzimy 84 rocz. wybuchu II wojny światowej. W naszej wspólnocie parafialnej uczcimy to wydarzenie 1 września. Podczas Mszy św. o 1800 będziemy się modlić w int. Polskich żołnierzy, którzy 84 lata temu stanęli w obronie Ojczyzny. Po Eucharystii zapraszamy Parafian na uroczystość złożenia kwiatów i zniczy na zbiorowej mogile Żołnierzy Polskich, którzy polegli na ziemi zagnańskiej we wrześniu 1939 r.

Zapraszamy dziś po Mszy św. o godz. 1600 na Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie.

W tym tygodniu:

I Piątek – spowiedź od 1700 prosimy, aby dzieci i młodzież dobrze rozpoczęli rok szkolny od uporządkowania swojego sumienia. Zachęcamy do praktykowania I Piątków m-ca.

I Sobota – adoracja Najświętszego Sakramentu od 700, w trakcie której Męski Różaniec.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 1700 – 1800.

Od wczoraj rozpoczęliśmy Nowennę do św. Rozalii przed Uroczystością ku Jej czci.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 1500 do 1630.

Bóg zapłać III i IV gr. Rodzin z ul. Turystycznej za troskę o kościół i ofiarę: 400 zł – IV Gr. i 100zł III Gr. Msza św. w int. tych Rodzin w środę. W sobotę po mszy św. o 800 zapraszamy I gr. Rodzin z Jaworzy.

Ks. Marek zaprasza chętnych chłopców na Orlika przy SP nr 2 w środę o godz. 1100 – 1230

W najbliższą sobotę ksiądz uda się do Chorych z posługą sakramentalną.

Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia Wrocławia i Częstochowy w dniach 21-23.09. tj. czwartek piątek. i sobota.

W ostatnim tygodniu ze wspólnoty parafialnej odeszły + Kazimiera Stachura z Zachełmia i Stanisława Kołda z Gruszki.

Komunikat na 01.09.2023

Niedzielnik 27.08.2023