Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela zwykła – 13.08.2023

Wiele jest sytuacji w życiu, kiedy lęk, samotność, doświadczenie krzywdy przygniata nasze serce. Wówczas Jezus chce do nas przyjść, aby ukoić nasze serce Uczniowie, zobaczywszy Go kroczącego po jeziorze, zlękli się, myśląc, że to zjawa, i ze strachu krzyknęli. Jezus zaraz przemówił do nich: «Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!» Aby tego doświadczyć, potrzeba w ciszy serca wyjść na przeciw przychodzącego Jezusa. Nie w harmiderze codzienności, zapatrzeniu w ekran smartfona, komputera, ale w modlitwie serca. Wtedy Bóg rzekł: «Wyjdź, aby stanąć na górze wobec Pana!» … A po tym ogniu – szmer łagodnego powiewu. Kiedy tylko Eliasz go usłyszał, zasłoniwszy twarz płaszczem, wyszedł i stanął przy wejściu do groty. Tak przychodzi Pan.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne:

14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
16 sierpnia – św. Stefan Węgierski, król
17 sierpnia – św. Jacek, prezbiter

We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Rocznica Cudu nad Wisłą – święto Wojska Polskiego. U nas lokalnie o godz. 12.00 będziemy się modlić w intencji: Bohaterów – Żołnierzy Armii Krajowej, którzy 79 lat temu wyruszyli z Zagnańska – Siodeł na pomoc walczącej stolicy oraz wyrazimy wdzięczność za tegoroczne zbiory. Po Eucharystii o godzinie 1310 zapraszamy mieszkańców Zagnańska i Gości na uroczystość złożenia kwiatów i zniczy przy obelisku upamiętniającym to wydarzenie. Pomnik znajduje się po prawej stronie przy drodze do Kielc za Siodłami (przy czerwonym szlaku na Sosnowicy).

Również w tym dniu po mszach św. będziemy zbierać do puszek na pomoc dotkniętej ogromną powodzią Słowenii, zgodnie z komunikatem ks. Biskupa Jana.

3.09 będziemy przeżywać odpust parafialny św. Rozalii, zarazem będzie wizytacja kanoniczna ks. Bpa Mariana Florczyka. Po uroczystej sumie, tradycyjnie rozpoczniemy Parafialny Festyn Rodzinny.

Adoracja Naj. Sakr. poniedziałek – piątek godz. 1700 – 1800 – bez wtorku.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 1500 do 1630.

Bóg zapłać I gr. Rodzin z ul. Turystycznej   za troskę o kościół i ofiarę 90 zł.  Msza św. w int. tych Rodzin w środę. W sobotę po mszy św. o 800 zapraszamy II gr. Rodzin z ul. Turystycznej.

Komunikat – zbiórka na pomoc Słowenii – 2023

OBCHODY UPAMIĘTNIAJĄCE BOHATERÓW – ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ

Niedzielnik 13.08.2023