Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2023

Tajemnica współobecnego dobra i zła. Dlaczego nie wyrywać zła z korzeniami. Rozum nam podpowiada, że zło powinno się wykorzenić, wypalić do korzenia. Jednak Jezus pokazuje nam inną logikę myślenia i działania. Pozwolić obojgu róść, a w czasach ostatecznych żeńcy zbiorą do spichlerza dobre ziarno a chwasty wrzucą do ognia nieugaszonego. Taka jest logika Boża. Jakże potrzeba nam cierpliwości wobec różnego rodzaju doświadczeń, szczególnie wobec trudnych ludzkich postaw. Jednak mądry rodzic, ma świadomość drzemiącego w dziecku dobra i zła i cierpliwie towarzyszy dziecku w rozwoju wpierając dobre postawy korygując złe. Ciągle potrzeba nam Bożej mądrości – mocy Ducha Świętego.

Dzisiaj po każdej z mszy św. poświęcenie pojazdów z racji przypadającego jutro wspomnienia św. Krzysztofa. Ofiary z racji poświęcenia przekażemy na zakup środków transportu polskim misjonarzom.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne:

24 lipca poniedziałek – św. Kingi, dziewicy

25 lipca wtorek – św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa, męczennika

26 lipca środa – św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

29 lipca sobota – świętych Marty, Marii i Łazarza z Betanii

Proszę, aby do końca tygodnia u mnie, potwierdziły deklarację osoby, które zapisały się do Medjugorie na wcześniejsze terminy, lub też potwierdziły rezygnację. Przypomnę, że ostateczny termin planowanej pielgrzymki do Medjugoria to: 16-23.09.2023. Szczegóły na stronie parafii.

Bóg zapłać III gr. Rodzin z Oś. Wrzosy za troskę o kościół i ofiarę 320 zł. Msza św. w int. tych Rodzin w środę. W sobotę po mszy św. o 800 zapraszamy I gr. Rodzin z ul. Wrzosowej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 1700 – 1800.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 1500 do 1630.

Niedzielnik 23.07.2023