Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła – 16.07.2023

Bóg zapłać II gr. z Oś. Wrzosy za troskę o kościół i ofiarę 300 zł. W sobotę po Mszy św. o 800 zapraszamy III gr. z Oś. Wrzosy.

Dziękujemy serdecznie za pomoc w zrobieniu gruntownych porządków w kościele na nowym chórze i zakrystii Pani Elżbiecie, P. Beacie, P. Dorocie, P. Ryszardowi i Antkowi.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 1700 – 1800.

Od czwartku rozpoczęliśmy Nowennę do Św. Andrzeja Boboli o opiekę nad naszą Ojczyzną.

Kancelaria parafialna czynna w środę i piątek od 1600 do 1700.

Za tydzień w Polsce rozpoczynamy już po raz XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Jest to rozszerzone wspomnienie Patrona Kierowców i Podróżnych – św. Krzysztofa. Jesteśmy zaproszeni do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr i do solidarnego wsparcia na zakup pojazdów misyjnych. „Zwracam się też z gorącą prośbą, by w parafiach odbyła się modlitwa za wszystkich kierujących pojazdami oraz błogosławieństwo kierowców z poświęceniem pojazdów, a przy okazji proszę o zbiórkę ofiar na środki transportu na misje” – Biskup Jan Piotrowski, Biskup Kielecki, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. U nas po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów.

Po raz czterdziesty drugi na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają do 4 sierpnia i będą odbywały się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy każdego kto pragnie odnaleźć sens wiary i przeżyć rekolekcje w drodze.

W dniach od 16 do 19 sierpnia b.r. odbędzie się XI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Pielgrzymi wyjadą z Kielc (z parafii św. Maksymiliana Kolbego) przez Chmielnik, Busko Zdrój, Wiślicę, Mnichów, Dzierzgów, Lelów na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania: dzieci z rodzicami, młodzież, dorosłych, starszych, księży, siostry zakonne oraz wszystkich, którzy lubią jeździć na rowerze i kochają Matkę Bożą. Dla zainteresowanych więcej szczegółów na plakacie w gablocie przed kościołem. Zgłoszenia przyjmujemy od 1 do 31 lipca mailowo na adres: www.pielgrzymkarowerowa.pl

Zapraszamy na rekolekcje członków Wspólnoty Krwi Chrystusa, Stowarzyszenia Krwi Chrystusa oraz Apostołów Krwi Chrystusa w dniach 26 – 30.08.2023 w Częstochowie u Księży Misjonarzy Krwi Chrystusa – szczegóły w gablocie przed kościołem.

W zakrystii są do odebrania zdjęcia dzieci z I Komunii Świętej.

Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim tygodniu odszedł + Witold Tkacz ze Ścięgien. Polecajmy Go i naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu.

Rekolekcje Cz-wa dla Rodziny Krwi Chrystusa

Niedzielnik 16.07.2023