Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 4.12.2022

Wydajcie więc godny owoc nawrócenia, a nie myślcie, że możecie sobie mówić: „Abrahama mamy za ojca”… Adwent wzywa nas, „Zbudź się, o śpiący, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus” możemy trwać w naiwności, że przecież my jesteśmy wierzący, bo chodzimy do kościoła, przestrzegamy przykazań, zatem jest wszystko w porządku. Przecież jesteśmy dziećmi Abrahama, mówili Żydzi i nie poznali dnia nawiedzenia. Adwent to czas otrzeźwienia. Trzeba nam się przyjrzeć sobie w świetle Słowa Bożego, czy rzeczywiście podążamy właściwymi drogami. W tym będą nam pomocne rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy w najbliższą niedzielę. Proszę o modlitwę za ten czas i O. Jakuba – cystersa, które będzie je głosił. Spowiedź adwentowa będzie we wtorek 13 grudnia.

Ważnym wydarzeniem adwentowego czuwania są Roraty. Msza św. Roratnia jest sprawowana od pon. do piątku o godz. 7 rano, a popołudniowa dla dzieci o godz. 1700.

Jerzy z Dniepro, prosi o pomoc w zakupie konserw i ciepłej bielizny, ze zbiórki i pomocy kapłanów z dekanatu przekażemy pieniądze na zakup generatora. Zbiórka w poniedziałek w Domu Parafialnym w godz. 1300 – 1700.

W poniedziałek 5 grudnia – wizyta chorych.

W czwartek 8.12 uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi PannyGodzina Łaski. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan, mój Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci. Ci, którzy nie mogą przyjść do kościoła, niech modlą się w domu. Te słowa Maryja skierowała w 1947 r. do włoskiej pielęgniarki Pierinie Gilli. Podczas swojego życia podejmowała liczne praktyki pokutne, żyła skromnie, a o swoich doświadczeniach mistycznych mówiła niewiele. Kościół będzie otwarty w tym dniu od godz. 1200 do 1300, msze św. 700, 1700. Również w tym dniu poświęcenie medalików dzieciom kl. III, na mszy św. o godz. 1700.

W czwartek 08.12. po mszy św. wieczornej zapraszam Radę Parafialną.

Adoracja Najśw. Sakramentu: wtorek – piątek od 1600 z możliwością spowiedzi. W poniedziałek od 1630.

Wyjazd młodzieży kl. VIII na rekolekcje do Skorzeszyc w piątek ok. 1745.

W zakrystii są poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Caritas –W. D. P Dz. – dochód przeznaczymy na świąteczną pomoc najuboższym – ofiara za świecę, równowartością jednego obiadu dla dziecka mini. 12 zł.

Bóg zapłać Rodzinom z Barczy za troskę o kościół i ofiarę 200 zł. W zeszłym tygodniu 2 rodz. z Gruszki podjęły troskę o kościół i przekazały 120 zł. W sobotę zapraszam Rodziny z ul. Hełmowej, Spokojnej i Pogodnej.

Kancelaria parafialna czynna poniedziałek, środę i piątek od 1500 – 1630.

Dzisiaj zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. W ramach tego dnia, po mszach św. będzie zbiórka do puszek.

Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na rekolekcje adwentowe dla pracowników Służby Zdrowia, które odbędą się w dniach 11- 12.12 br. (niedziela i poniedziałek) o 18.00, w kościele Trójcy Świętej.

Niedzielnik 2022.12.04