Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 20.11.2022

Był także nad Nim napis w języku greckim, łacińskim i hebrajskim: «To jest Król żydowski». Król, którego królowanie nie jest z tego świata. Posiadający władzę – wszechmogący a dobrowolnie idzie na krzyż, aby królować z krzyża. Bowiem Jezusowe królować to służyć sobie wzajemnie.

W następną niedzielę rozpoczniemy czas Adwentu. III Niedzielą 11.12 rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Spowiedź adwentowa będzie 13.12. Msza św. Roratnia będzie sprawowana o godz. 7 rano, a popołudniowa o godz. 17.00. Zachęcamy, już dzisiaj, aby podjąć osobisty trud, aby być z synem, córką, wnuczką lub wnukiem na porannych Roratach. Będzie to dla nich mocne przeżycie wiary. Zarazem konkretnie wymadlane Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

Bóg zapłać za Waszą ofiarność – zebraliśmy na pomoc Ukrainie 4102 zł. Informowaliśmy O. Jerzego Zielińskiego z Dniepro o możliwości zakupu przez nas agregatu prądotwórczego, bardzo dziękuje Parafianom. Jest prośba jeszcze o żywność i nowe ubrania, w następna niedzielę zamieścimy na stronie parafii wykaz artykułów. Bóg zapłać również za tacę inwestycyjną.

W najbliższą środę o godz. 17.00 spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania w Domu Parafialnym.

Adoracja Najświętszego Sakramentu – od poniedziałku do piątku od 1600                   z możliwością spowiedzi.

Bóg zapłać za troskę o kościół Rodz. VI gr. gr. z Gruszki i ofiarę 200 zł. na potrzeby kościoła. W sobotę po mszy św. porannej zapraszamy VII – ostatnią gr.  z Gruszki.

W zakrystii są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom ofiara za świecę, równowartością jednego obiadu dla dziecka minimum 12 zł, ważny jest wymiar daru serca, niż ceny. Cel akcji jest niezmienny – wsparcie dzieci z rodzin ubogich poprzez dożywianie, pomoc w nauce, organizację wypoczynku letniego.

Kancelaria parafialna czynna poniedziałek, środę i piątek od 1500 – 1630.

Zbiórka ministrantów w sobotę w kościele o godz. 1100.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła + Mieczysława Paryska z Jaworzy. Polecajmy Ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Niedzielnik 2022.11.20