Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 26.06.2022 r.

Gdy dopełniały się dni wzięcia Jezusa z tego świata, postanowił udać się do Jeruzalem – Jezus w drodze: Nie przyjęty przez Samarytan; nie mający, gdzie skłonić głowy. Widzący gotowość rzucenia gromów przez uczniów i ich słomiany zapał, bowiem ciągle mają skłonności, aby wracać do starego życia. Jakie bogactwo Słowa. Dlaczego nie mamy odwagi, wiary, determinacji, konsekwencji, aby sięgać po Słowo Boże. Ono jest kopalnią mądrości o Bogu i człowieku. Żyjąc Słowem Bożym łatwiej będzie nam przejść przez życie, gdyż nasz Pan, ma słowa życia wiecznego.

Dzisiaj po mszy św. popołudniowej – wieczór uwielbienia i uzdrowienia.

Dziękuję Panu Bogu za pełnię darów Ducha Świętego, którą otrzymała nasza młodzież, przez posługę ks. Biskupa Andrzeja Kalety. Mam nadzieję, że te dary będziecie rozwijać przez łaskę wiary. Drodzy Rodzice, którzy chcielibyście swoim dzieciom przychylić niebo, czyńcie to na drodze osobistej wiary. Dziękuję Wam za dar bierzmowanych: mszały i dzwonki liturgiczne. Dziękuję ks. Markowi i animatorom Odnowy w Duchu Świętym za oddaną roczną pracę z młodzieżą. Szczególnie dziękuję Panu – tacie osoby bierzmowanej, który przez wielogodzinną pracę praktycznie sam skosił wzgórze kościelne – nie będę komentował brak ojców.

Dziękuję za udział w zakończeniu Oktawy Bożego Ciała: Siostrom różańcowym, dzieciom sypiącym kwiaty, Druhom OSP, Rycerzom Kolumba, asyście liturgicznej, Jaworzankom, Floriankom. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy: Odnowie w Duchu Świętym i Panom z Męskiego Żywego Różańca. Serdecznie dziękuję Pani Eli Ślewa za jej zaangażowanie w kościele przy estetyce ołtarzy oraz Panu Rafałowi Moskal za przygotowanie ołtarzy na Oktawę, Panom Pawłowi – organiście i Ryszardowi – kościelnemu.

W tym tygodniu I Czwartek m-ca: Koronka do Krwi Chrystusa; I Piątek  m-ca – pamiętajmy o praktykowaniu I piątków, Ksiądz do chorych uda się od 1000;  I Sobota m-ca – Adoracja od 700 i Męski Żywy Różaniec.

Adoracja NS – od poniedziałku do piątku od 1700.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna – w pilnych sprawach kontakt telefoniczny.

Bóg zapłać za troskę o kościół oraz ofiarę 100 zł. I gr. Rodzin z ul. Turystycznej – szczególnie pragnę podkreślić obecność z tatą i sumienną pomoc 7 letniego Marcinka – co znaczy przykład taty. W sobotę zapraszam II gr. z ul. Turystycznej.

Planujemy w dniach 17.09 – 24.09. 2022 r. pielgrzymkę do Medjugorie. Koszt od 1800 zł  do 2000 zł w zależności od opcji pielgrzymki.

Niedzielnik-2022.06.26