Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 08.08.2021 r.

Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry. Tak modli się dzisiaj Psalmista. Dobroć Pana przejawia się w darze chleba życia: Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Jakiej łaski wiary potrzeba, aby nie myśleć, że tj. opłatek, jak niestety wielu myśli     i mówi. To jest prawdziwy Chleb z nieba – Panie przymnóż nam wiary.

W tym tygodniu:

W poniedziałek św. Teresy Benedykty od Krzyża – Patronki Europy.

We wtorek św. Wawrzyńca – męczennika.

W piątekMatki Bożej Fatimskiej – nabożeństwo o godz. 2000.

W sobotę. św. Maksymiliana.

W niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP

W tym roku obchodzimy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszej wspólnocie parafialnej uczcimy to wydarzenie 13.08 podczas Nabożeństwa Fatimskiego o godzinie 2000. Będziemy się modlić w intencji: Bohaterów – Żołnierzy Armii Krajowej, którzy 77 lat temu wyruszyli z Zagnańska – Siodeł na pomoc walczącej stolicy. 15 sierpnia po Eucharystii o godzinie 1300 zapraszamy parafian na uroczystość złożenia kwiatów i zniczy przy obelisku upamiętniającym to wydarzenie. Pomnik znajduje się po prawej stronie przy drodze do Kielc za Siodłami (przy czerwonym szlaku na Sosnowicy).

Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 z możliwością spowiedzi z wyjątkiem piątku i soboty.

Bóg zapłać rodz. IV gr. z Chrustów za troskę o kościół i ofiarę 210 zł. Msza św. w ich int. w środę o 1800. W sobotę proszę V gr. rodzin z Chrustów.

Kancelaria parafialna w czasie wakacyjnym czynna w poniedziałki i piątki od godz. 1500 – 1630.

Od dzisiaj do soboty włącznie w ramach diecezjalnej peregrynacji, gościmy obraz Figury Niepokalanej Cudownego Medalika. Apostolat Maryjny zaprasza przez te dni do wspólnej modlitwy za przyczyną Maryi Niepokalanej o godz. 1700 poniedziałek – czwartek, piątek w trakcie nabożeństwa fatimskiego i w sobotę po porannej mszy św. o godz. 800.

Organizatorzy LV Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki zapraszają do duchowego pielgrzymowania. Na stolikach są ulotki dla osób zainteresowanych.

Dzielę się radością wyremontowania zacieku przy ołtarzu i w korytarzu do toalety – jest czynna. Dziękuję Wam za ofiarność w II niedzielę tacy inwestycyjnej. Zdecydowałem z Radą Parafialną o koniecznej wymianie nagłośnienia w kościele, jesteśmy świadkami wielu awarii – koszt 50/60 tys. zł.

Jutro przez Zagnańsk będzie przechodziła LV Pielgrzymka Podlaska z Diecezji Siedleckiej, ok. godz. 1200 połowa grupy tj. ok. 800 osób zatrzyma się na godzinnej przerwie obiadowej na terenie naszej parafii w tym miejscu co zwykle. Proszę podejmijcie pielgrzymów staropolską gościnnością.

Niedzielnik 2021.08.08