Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 18.07.2021 r.

Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce niemające pasterza. Owce na pastwisku nie tylko zaginą bez pasterza, ale również mogą stracić życie. Czy możliwe jest życie z wiary bez pasterza? Zapewne przy totalnej walce z kościołem i pasterzami, dzisiaj są tacy, którzy powiedzą: a po co mi pasterz? Ja jestem panem, sterem i okrętem. Tylko trzeba sobie odpowiedzieć, dokąd zmierza ten okręt życia. Widzimy dzisiaj jak dryfuje na mielizny współczesny świat. Czy kataklizmy to ocieplenie klimatu, ingerencja człowieka, tylko tak to można tłumaczyć? A może Bóg zamilkł nad pogańska Europą? Wycofał swoja Opatrzność wobec pychy człowieka. Pasterz nie jest wygodny, bo on chce nas poprowadzić Bożymi drogami. Gdzie Ty pójdziesz?

Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 z możliwością spowiedzi z wyjątkiem soboty.

W najbliższą niedzielę z racji św. Krzysztofa, po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów. Zbiórka ofiar na rzecz zakupienia samochodu dla ks. Wojciecha Skorupy, który wraca na misję do Kazachstanu.

Bóg zapłać rodz. I gr. z Chrust za troskę o kościół i ofiarę 150 zł. Msza św. w int. tych rodzin w środę 21.07 o godz. 1800. W sobotę zapraszam II gr. rodzin z Chrust.

Kancelaria parafialna w czasie wakacyjnym czynna w poniedziałki i piątki od godz. 1500 – 1630.

W sobotę – 24 lipca br. o godz. 16.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Kielcach (kościół garnizonowy przy ul. Chęcińskiej 2) będzie miała miejsce modlitwa różańcowa i Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy świętej nastąpi przemarsz modlitewny ulicami Kielc w oczekiwaniu na beatyfikację Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W naszym Klubie Wolna Strefa od września 2021 roku rusza projekt „Aktywni +” skierowany do seniorów 60+. W ramach projektu: kosmetyczka (zabiegi parafinowe, kurs makijażu, wykłady itd.), nordic walking, zajęcia z instruktorką od teatru, zajęcia z psychologiem. Warsztaty są bezpłatne 2h w miesiącu. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału. Więcej informacji oraz odbiór deklaracji (do końca tygodnia) w Klubie u wychowawcy.

Niedzielnik 2021.07.18