Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 20.06.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 20.06.2021 r.

«Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?» On, powstawszy, zgromił wicher i rzekł do jeziora: «Milcz, ucisz się!» Wicher się uspokoił i nastała głęboka cisza. Może się wydawać w naszych życiowych burzach, że Bóg milczy. Jednak dla tych, którzy w Nim są głęboko zanurzeni, są ludźmi modlitwy i wiary, jest pewność, że: chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, to zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną, bowiem Ci co zaufali Panu, nie doznają zawstydzenia. Chyba, że zabraknie wiary?

Bóg zapłać za przygotowanie naszej młodzieży do sakramentu bierzmowania. Przede wszystkim rodzicom, za świadectwo wiary, ks. Markowi i animatorem Odnowy w Duchu Świętym za całoroczną pracę.  Dziękuję rodzicom za dar bierzmowanych, naczynie na święconą wodą, znajduje się pod chórem i można czerpać wodę do zabrania ze sobą. Również dzisiaj odsłoniliśmy kropielnice, znajduje się w nich poświęcona woda. Co sobotę będziemy wymieniać świeżą poświęconą wodę.

Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 z możliwością spowiedzi.

W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny – niezwykle trudny dla wszystkich zaangażowanych w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży. Zapraszam wraz z ks. Markiem na msze św. w niedzielę o godz. 1000 uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli i wychowawców, aby podziękować Panu Bogu i zawierzyć młodych.

Bóg zapłać rodz. III gr. z Jaworzy za troskę o kościół i ofiarę 230 zł. Msza św. w int. tych rodzin w środę o godz. 1800. W sobotę zapraszam IV gr. rodzin z Jaworza.

Po raz czterdziesty na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Pińczów, Kielce na Jasną Górę. Zapisy potrwają od 15 czerwca do 5 lipca i będą odbywały się tylko ON-line – szczegóły: www.pielgrzymka.kielce.pl

Dyspensa zwalniająca z uczestnictwa we mszy św. zostaje zniesiona od 20.06. br., czyli dzisiaj. Oczywiście proszę o rozsądne zachowanie w kościele, dezynfekcję rąk i zachowanie dystansu.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł + Janusz Zagdański z Jaworzy.

Komunikat Biskupa – koronacja obrazu MB Daleszyckiej

Niedzielnik 2021.06.20