Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna 02.05.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna 02.05.2021 r.

Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Kto z nas jest gotowy zgodzić się na życie bez sensu, celu. Jedynie człowiek zaburzony przez kryzys, może nie mieć takiego pragnienia. Tym bardziej pragniemy aby owoc naszego życia trwał. Nie jest to możliwe, jeżeli nie będziemy trwać w Jezusie Chrystusie, nie tylko z racji przynależności do wiary katolickiej – bycia chrześcijaninem, ale nade wszystko przez nasze czyny, które rodzą i będą się rodzić z relacji z Jezusem. Trwać w Nim, to owocować dobrym życiem, tj. możliwe tylko wtedy, gdy będziemy wszczepieni w Niego poprzez sakramenty: pokuty i Eucharystii a to prowadzi do głębokiej modlitwy, która owocuje czynami.

Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe – o godz. 1730 litania do NMP. Msza św. o godz. 1800 poniedziałek – piątek, sobota o godz. 730, w niedzielę 1530.

W tym tygodniu I Czwartek m-ca: Koronka do Krwi Chrystusa; I Piątek m-ca: spowiadamy codziennie i w tym dniu od godz. 1700.

W naszym dekanacie rozpoczyna się peregrynacja obrazu św. Józefa – związana z trwającym Rokiem Św. Józefa i Rokiem Rodziny, u nas będzie od 15 do 22 maja. Szczegóły podam za tydzień.

Od poniedziałku do piątku od godz. 1700 codziennie, jest wystawiany Najświętszy Sakrament do osobistej adoracji – kapłan w tym czasie posługuje w konfesjonale.

W tym tygodniu obchodzimy: jutro – Uroczystość NMP Królowej Polski, msze św. w porządku niedzielnym. We wtorek św. Floriana – dlatego jutro na mszy św. o 1200  będziemy polecać Druhów Strażaków, dziękując za ich pełną poświęcenia i bohaterską służbę naszej społeczności. W piątek święto NMP Matki Łaski Bożej – Patronki Kielc i diecezji kieleckiej, w sobotę św. Stanisława – głównego Patrona Polski i naszej diecezji.

Przyjmuję zapisy na pielgrzymkę do Medjugoria w dniach od 03.07. do 10.07. br. Trzeba się zdecydować do 20.05. – po tym terminie potwierdzę rezerwację w Medjugorie lub odwołam pielgrzymkę.

Bóg zapłać Rodz. II gr. z ul. Wrzosowej za troskę o kościół i ofiarę 290 zł.  W sobotę proszę  I gr. z ul. Turystycznej. Msza św. w int. II gr. w środę 1800.

Ks. Marek zaprasza we wtorek 04.05 i czwartek 06.05. po mszy św. o 1830 dzieci pierwszokomunijne na próby.

Z wspólnoty parafialnej odeszli: + Zimnicki Leszek z Oś. Wrzosy i Ewa Bromblik z Chrust.

Niedzielnik 2021.05.02