Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Zwykła 17.01.2021

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Zwykła 17.01.2021

Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: «Oto Baranek Boży». Jan Chrzciciel – największy z proroków – nie stawał w centrum głoszonego słowa, ale niósł w sobie wielkie pragnienie spotkania Mesjasza – Baranka Bożego i doprowadzenie swoich uczniów do osobistego pójścia za Jezusem. Jezus na pytanie o zamieszkanie, zachęca uczniów, by sami zobaczyli i weszli w osobistą relację z Nim. Zaprosić kogoś do najintymniejszej przestrzeni swojego życia, to pozwolić mu, aby doświadczył bliskości i serca zapraszającego. Takie wejście w relacje z Jezusem, zaowocowało tym, że uczniowie, już na zawsze z Nim zostali. Bowiem On, znając przyszłość Szymona, nie przekreślał jego osoby, ale zmieniając mu imię na Kefas – Piotr, zdecydował, że na tym kruchym człowieku, zamierza zbudować swój kościół, którego bramy piekielne, nie przemogą. Także i Ty jesteś zaproszony do tej wyjątkowej relacji z Jezusem.

Dzisiaj przeżywamy Dzień Seminaryjny. Dziękuję za głoszone słowo, przez braci kleryków, ich modlitwę za naszą parafię i Waszą życzliwość, wobec naszej uczelni kształtującej serca i umysły młodych, którzy pragną na zawsze zamieszkać z Jezusem.

Zgodnie z komunikatem ks. Biskupa Ordynariusza, niedziela 24 stycznia br. będzie w naszej diecezji „Dniem solidarności z Chorwacją” – po mszy św. zbiórka do puszek.

Od poniedziałku do piątku Adoracja N.S. od godz. 1600 – spowiadamy.

Bóg zapłać za postawę wiary mieszkańców Oś. Wrzosy, Belna, Chrust i Laskowej za obecność na mszy św. z błogosławieństwem dla ich rodzin.  W tym tygodniu zapraszamy do kościoła na godz. 1700.

ul. Wrzosowa 18.01.2021 – Pn. 17.00
Gruszka nr – parzyste 19.01.2021 – Wt. 17.00
Gruszka nr – nieparzyste/Urocza, Srebrna i Złota 20.01.2021 – Śr. 17.00
Jaworze nr 1 – 45 21.01.2021 – Czw. 17.00
Jaworze nr 46 do końca 22.01.2020 – Pt. 17.00

Po mszy św. indywidualne błogosławieństwo rodzin i wręczenie pamiątek kolędowych. Bardzo proszę o pomoc w transporcie Waszym niezmotoryzowanym sąsiadom.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę, piątek od 1500 – 1600

Bóg zapłać Rodzinom VII gr. z Zachełmia za troskę o kościół i ofiarę 290 zł. W sobotę zapraszam VIII gr. z Zachełmia.

Wychowawczynie klubu Wolna Strefa zapraszają młodych od poniedziałku do piątku w godz. 1300 – 1900, informacje szczegółowe na Facebooku klubu.

Z naszej wspólnoty odeszła Bronisława Religa z Gruszki.

Komunikat Biskupa – Dzień solidarności z Chorwacją

Niedzielnik 2021.01.17