Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu 29.11.2020

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu 29.11.2020

Czemu, o Panie, dozwalasz nam błądzić z dala od Twoich dróg, tak iż serca nasze stają się nieczułe na bojaźń przed Tobą? Słowo Boże jest dosadnym komentarzem ludzkich postaw. Serce współczesnego człowieka jest tak znieprawione, że staje się nieczułe na Boże prawo. Człowiek sam ustanawia prawa życia i śmierci. Rezultat jest dramatyczny, bowiem niesie śmierć niewinnych istot. Próba zawalczenia o prawo do życia nienarodzonych, niesie niespotykaną dotychczas agresję wraz z atakiem na samego Boga i Jego kościół. To nie jest przenośnia, to się dzieje na naszych oczach. To jest klasyczna walka duchowa. Zły który nienawidzi Boga, nienawidzi człowieka. Może nas uratować tylko Niepokalana, która miażdży Jemu głowę. To Jej z pośród istot ludzkich najbardziej się obawia. Podejmij walkę.

Zwycięstwo, jeżeli przyjdzie, to przyjdzie przez Maryję – Niepokalaną.

Jeżeli pragniesz dobrego i w pełni życia dla siebie i Twoich bliskich, ofiaruj swój czas i serce przez najbliższe dziewięć dni w Nowennie do Niepokalanego Poczęcia. Treść Nowenny i szczegóły dostępne są tutaj. Zapraszam:

dzisiaj na I dzień Nowenny w trakcie Wieczoru Uwielbienia – modlitwa za parafię.

Poniedziałek – modlitwa za dzieci.

Wtorek – modlitwa za młodzież.

Środa – modlitwa za małżonków i rodziny.

Czwartek – modlitwa za kapłanów.

Piątek – modlitwa za chorych i samotnych.

Sobota – modlitwa za duchowo zniewolonych. Niedziela – modlitwa za wychowawców, nauczycieli i dziadków.

Poniedziałek 07.12 – modlitwa za przełożonych wszelkich szczebli.

Wtorek 08.12 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia – zawierzenie.

Poszczególne dni rozpoczniemy adoracją N. S. od godz. 1600, od 1630 nowenna prowadzona przez powyższe stany, 1700 – Eucharystia oprócz soboty – adoracja i Nowenna od 700.  Podczas adoracji posługujemy w konfesjonale.  Proszę, aby dzieci i młodzież szczególnie przygotowująca się do sakramentu bierzmowania w tych dniach im poświęconych skorzystali ze spowiedzi. Ten czas, mam nadzieję dla nas wszystkich bardzo owocny duchowo, będzie zarazem czasem rekolekcji adwentowych. Skorzystajmy zatem w większości ze spowiedzi adwentowej i świątecznej, przed Bożym Narodzeniem. Roraty adwentowe rozpoczniemy od 09.12.

W tym tygodniu przypadają:

I Czwartek miesiąca;

I Piątek miesiąca – do chorych ksiądz uda się na zaproszenie rodzin od godz. 1000;

I Sobota miesiąca – adoracja od godz. 700 a od 730 Nowenna.

Opłatki (tutaj na balustradzie) i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (w zakrystii) są do nabycia – część dochodu przeznaczamy na świąteczną pomoc najuboższym. Proszę myślmy już o przynoszeniu produktów świątecznych w celu zrobienia paczek. Proszę o dyskretną informację o rodzinach potrzebujących. W zakrystii są kalendarze rolników.

Stosujmy się do rozporządzeń organów państwowych z 7 listopada które określiły liczbę uczestników zgromadzeń 1 os./15 m2. W naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach – 64 osoby. Proszę pamiętajmy o maseczkach i dystansie.

Bóg zapłać I gr. z Zachełmia za troskę o kościół i ofiarę 200 zł. Msza św. w intencji tych Rodzin w środę. W sobotę zapraszam II gr. Rodzin z Zachełmia.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę, piątek od 1500 – 1600.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli+ Leszek Włodzimierz Garycki oraz dr Grzegorz Midak.

Niedzielnik 2020.11.29