Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 12.04.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 12.04.2020 r.

«Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak zapowiedział. W tym czasie, gdy się wszystko rozsypało. Świat stanął, a Bóg upomniał się o swoje prawo, które dał człowiekowi dla pełni szczęścia i zbawienia. Musisz sobie postawić pytanie: Czy chcesz pozostać w lęku i rozsypanym życiu, czy jesteś gotowy całkowicie zaufać Zmartwychwstałemu, który mówi dzisiaj do Ciebie: «Nie bójcie się! Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech udadzą się do Galilei, tam Mnie zobaczą». Jeżeli jesteś gotowy, to przyjmij zaproszenie do pięknej, bogatej duchowo drogi do Galilei. Tam spotkasz Zmartwychwstałego.

Przeżywamy dzisiaj radość ze zmartwychwstania Pańskiego. Szczególnie wybrzmiewa Chrystus zmartwychwstał – rzeczywiście zmartwychwstał. Pragnę podziękować Wszystkim, którzy przez pracę i modlitwę przygotowali naszą świątynię do przeżyć wielkanocnych – dziękuję z serca. Dziękuję Pani Alinie Ostrowskiej przy nieocenionej pomocy Pani Elżbiety i Pani Aliny za przygotowanie grobu Pańskiego. Dziękuję P. kościelnemu Sebastianowi i Kacprowi za wytrwałą posługę w kościele. Dziękuję Jaworzankom za przygotowanie palm, Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za posprzątanie kościoła. Rycerzom Kolumba i Młodzieży za posługę liturgiczną. Panu Pawłowi za posługę muzyczną. Pani Dorocie za piękny wystrój kwiatowy. Dziękuję Prezesowi OSP Chrusty Ryszardowi Wawszczak i młodemu druhowi za dostarczenie do 20 rodzin pomocy świątecznej – wraz z Caritasem przygotowaliśmy 20 paczek.

Jutro II dzień świąt wielkanocnych. Msze św. o godz. 0800, 1000, 1200,   i o godz. 1600. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia.

A jeżeli nie możesz przyjść na zgromadzenia liturgiczne ze względu na bezpieczeństwo, to proszę włącz transmisje z naszego kościoła, pomóż innym, by również mogli włączyć się w modlitwę parafii i trwajmy na modlitwie – nie na oglądaniu!!! Sercem i postawą bądź wtedy w kościele. Ponadto codziennie wieczorem o godz. 2030 spotkajmy się duchowo na modlitwie różańcowej.  Adres transmisji www.rozalia-zagnansk.pl

Nasz kościół jest otwarty w niedziele od 730 do 1730 w tygodniu od 900 do 1800 – codziennie można się osobiście pomodlić w krużganku – kościół jest monitorowany, a od godz. 1600 codziennie, jest wystawiany Najświętszy Sakrament do osobistej adoracji – kapłan w tym czasie posługuje w konfesjonale. Wówczas bezpiecznie można korzystać z sakramentu pojednania. Stosujmy się do rozporządzeń organów państwowych z 9 kwietnia br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 5 osób. Przypominam o obowiązującej dyspensie ks. Biskupa odnośnie nieponoszenia winy za brak uczestnictwa w tym okresie we mszy św.

Proszę pamiętajmy o sobie wzajemnie, starszych rodzicach, bliskich i sąsiadach. Niewątpliwie tj. czas przebaczenia i darowania win. Wielkanoc i jej Oktawa to jest wołania do Bożego Miłosierdzia w codziennej Nowennie, jest to niezwykły czas łaski. Dzwońmy do siebie, aby nikt nie został w tych dniach samotny. Bóg zapłać Wszystkim, którzy rozumieją trudną sytuację związaną z niemożliwością złożenia ofiary na kościół i spełniają obowiązek sumienia poprzez wpłatę na konto parafii czy organizując zbiórkę. Ofiary można również wrzucać do skarbony kościelnej przy św. Marcinie.

Homilia Wielkanocna

Niedzielnik 2020.04.12