Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 22.03.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 22.03.2020 r.

«Zbudź się, o śpiący i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus». Tymi słowami zachęca nas dzisiaj św. Paweł. Świat się zatrzymał i my również. Wezwał nas Pan na indywidualne rekolekcje. Pozamykał usta kaznodziejom. W szumie informacyjnym i wylewającymi się w obfitości często niesprawdzonymi informacjami, szczególnie na forach internetowych i telefonicznych wiadomościach tekstowych, które niejednokrotnie budzą lęk, Bóg chce mówić do Ciebie osobiście. Chce Tobie powiedzieć – obudź się !!! Idź i obmyj się w źródłach mojego miłosierdzia. Tak jak powiedział do niewidomego od urodzenia: «Idź, obmyj się w sadzawce. Trzeba nam się obmyć w miłosierdziu Pana, aby znaleźć pokój serca i wejść na drogi życia.  On więc odszedł, obmył się i wrócił, widzącsłysząc pytanie «Czy ty wierzysz w Syna Człowieczego?» Spotkanie z Jezusem w ciszy własnego serca związane jest z pytaniem, które Pan postawił niewidomemu. To nie tylko pytanie Pana, jest ważne, ale najważniejsza jest Twoja odpowiedź… «Jest nim Ten, którego widzisz i który mówi do ciebie». On zaś odpowiedział: «Wierzę, Panie!» i oddał Mu pokłon. Tak, wierzę w Ciebie Panie, to zarazem ufam Twoim słowom, Twoim drogowskazom – przykazaniom. Błogosławiony ten, kto mnie słucha (mądrości Bożej – Ducha Świętego) kto co dzień u drzwi moich czeka, by czuwać u progu mej bramy, bo kto mnie znajdzie, ten znajdzie życie i uzyska łaskę u Pana; kto mnie nie znajdzie, duszę swą rani, śmierć kocha każdy, kto mnie się wyrzeka. Mówi mędrzec Pański w księdze Przysłów. Doświadczenie Pana, rodzi pewność, którą dzisiaj wyśpiewuje Dawid: Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Kij Twój i laska pasterska są moją pociechą. Drodzy to jest szczególny czas łaski.

W Polsce został wprowadzony stan epidemii.

Stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, informujemy naszych parafian, że po zgromadzeniu się na daną godzinę Mszy św. więcej niż 50 osób, będziemy zapraszani na kolejną mszę św. oraz do uczestnictwa w transmisji telewizyjnej. Ogólnopolskie transmisje Mszy św.

  • TVP1, godz. – 700
  • Telewizja Trwam;- godz. 900
  • TVP 1, godz. 1100
  • TVP Polonia –  godz. 13.00

Przypominam o dyspensie ks. Biskupa odnośnie nie uczestnictwa w tym okresie we mszy św.

Dzisiaj transmitujemy wszystkie msze św. z naszej świątyni w Internecie. Od następnej niedzieli, będzie trwały dostęp do transmisji każdej mszy św. niedzielnej w Internecie.

W niedziele Msze św. o stałych godzinach:  8.00    10.00    12.00   16.00 

Nasz kościół jest otwarty w niedziele od 730 do 1730 w tygodniu od 900 do 1800. W dniach do Triduum Paschalnego będzie można się osobiście pomodlić w krużganku – kościół jest monitorowany, a od godz. 1600 codziennie, jest wystawiany Najświętszy Sakrament do osobistej adoracji – kapłan w tym czasie będzie posługiwał w konfesjonale. Proszę korzystajcie z sakramentu pojednania i zachęcajcie bliskich, bowiem nie będzie spowiedzi z posługą innych kapłanów, a sami w tygodniu przedświątecznym, nie będziemy w stanie obsłużyć Was wszystkich. Ponadto nie daj Boże, jeżeli któryś z nas się rozchoruje. Zapraszamy na indywidualną modlitwę.

Dzisiaj mieliśmy rozpocząć doroczne rekolekcje Wielkopostne. Odwołaliśmy rekolekcje. W ten trudny czas ale zarazem, mam nadzieję błogosławiony, wprowadza nas ks. dr Jan Jagiełka, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. W tygodniu msze św. będą tylko o godz. 1700, do środy będą transmitowane. Wszystkie intencje z Pon. Wt. Śr. będą w tych dniach sprawowane w Mszy św. zbiorowej. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1630 – transmitowana.

Kardynał Konrad Krajewski 11 marca br. powiedział: „w tych dniach pojawia się ryzyko myślenia tylko o sobie samych. A ubodzy? Dla nich wszystko jest trudniejsze. Nie możemy i nie wolno nam zapomnieć o wyciągnięciu ręki do tych, którzy potrzebują pomocy” Proszę pamiętajmy o sobie wzajemnie, starszych rodzicach, bliskich i sąsiadach. Niewątpliwie tj. czas przebaczenia i darowania win. Dzwońmy do siebie, aby nikt nie został w tych tygodniach sam. Ruszyła piękna inicjatywa grupy parafian, którzy będą po uprzednim moim kontakcie telefonicznym z zainteresowanymi osobami i wyrażeniu zgody na kontakt wskazanej osoby przeze mnie, objęci naszą troską poprzez rozmowę, modlitwę i jeżeli zajdzie taka potrzeba, konkretną pomocą świadczoną w bezpieczny dla nas sposób.

Módlmy się o zdrowie dla chorych oraz w intencji lekarzy, personelu medycznego i wszystkich służb, działających w celu zatrzymania rozprzestrzeniania wirusa. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. W naszej parafii pieśnią błagalną „Święty Boże, Święty Mocny” i wezwaniem do św. Rozalii śpiewanym na zakończenie każdej Mszy św. oraz nowenną do św. Rozalii.

Codziennie wieczorem o godz. 2030 spotkajmy się duchowo na modlitwie różańcowej.

Baranki wielkanocne są już do nabycia w zakrystii – ofiara dobrego obiadu na rzecz ubogich dzieci, którym Caritas Diecezjalna organizuje czas i wypoczynek.

Caritas i Stowarzyszenie „ Nadzieja Rodzinie” apelują o przekazanie 1% na rzecz prowadzonych placówek i misji służby ubogim. www.kielce.caritas.pl; www.nadziejarodzinie.org.pl

Komunikat ks. Biskupa Ordynariusza.

Niedzielnik 2020.03.22