Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 15.03.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 15.03.2020 r.

Uderzysz w skałę, a wypłynie z niej woda, i lud zaspokoi swe pragnienie. Jak Bóg napoił Izraela na pustyni, tak nam pragnie dać wody żywej. «O, gdybyś znała dar Boży i wiedziała, kim jest Ten, kto ci mówi: „Daj Mi się napić”, to prosiłabyś Go, a dałby ci wody żywej». Człowiek niestety sięga do zatrutego źródła, które nie tylko nie gasi pragnienia, ale niesie śmierć. Tam, gdzie brakuje Żywego Boga, pojawia się ten, który zatruwa źródło… ale czy człowiek to zrozumie? Czy pandemia będzie wystarczającym i wymownym znakiem. Czy po pewnym czasie stwierdzimy nic się nie stało.

W Polsce został wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego.

Stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, informujemy naszych parafian, że

Ogólnopolskie transmisje Mszy św. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – TVP1, godz. 7.00;
Bazylika św. Krzyża w Warszawie – Program 1 Polskiego Radia, godz. 9.00;
Jasna Góra, godz. 9.30 – Telewizja Trwam;
Jasna Góra – TVP 1, godz. 11.00;
Sosnowiec – TVP Polonia –  godz. 13.00

Niedzielne Msze św. w naszej świątyni są sprawowane o stałych godz.: 8.00; 10.00; 12.00; 16.00

Po zgromadzeniu się na daną godzinę Mszy św. więcej niż 50 osób, będziemy zapraszani na kolejną mszę św. oraz do uczestnictwa w transmisji telewizyjnej. Dzisiaj godz. 16.00 postaramy się transmitować mszę św. z naszej świątyni w Internecie. Mam nadzieję, że od następnej niedzieli, będzie dostęp trwały do transmisji każdej mszy św. niedzielnej w Internecie. Adres transmisji www.rozalia-zagnansk.pl

Jednocześnie przypominamy o dyspensie Biskupa naszej Diecezji:

Nasz kościół jest otwarty w niedziele od 7.30 do 17.30 a w tygodniu od 09.00 do 18.00. W tygodniach do Świąt Wielkanocnych będzie można się osobiście pomodlić w krużganku – kościół jest monitorowany, a od godz. 16.00 codziennie, będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do osobistej adoracji – kapłan w tym czasie będzie posługiwał w konfesjonale. Zapraszamy na indywidualną modlitwę.

Jedynym sposobem udzielania Komunii św. powinno być podawanie Komunii św. na rękę. Przyjmujący Komunię Świętą na rękę unosi skrzyżowane, otwarte dłonie kładąc lewą na prawej. Kapłan kładzie Konsekrowaną Hostię na lewej dłoni przyjmującego a wierny przyjmuje ją wkładając do ust dłonią prawą, koniecznie w obecności kapłana. Należy   w takiej sytuacji sprawdzić czy na dłoni nie pozostały fragmenty Hostii i koniecznie je spożyć gdyby były widoczne.

W następną niedzielę mieliśmy rozpocząć doroczne rekolekcje Wielkopostne. Odwołujemy rekolekcje. W ten trudny czas ale zarazem, mam nadzieję błogosławiony, wprowadzi nas na niedzielnych mszach św. ks. dr Jan Jagiełka – msze św. będą transmitowane w Internecie.

Dobremu Bogu polecajmy zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych oraz w intencji lekarzy, personelu medycznego i wszystkich służb, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. W naszej parafii pieśnią błagalną „Święty Boże, Święty Mocny” i wezwaniem do św. Rozalii śpiewamy na zakończenie każdej Mszy św. – również w tygodniu, prosząc Pana Boga o miłosierdzie i o wygaśnięcie epidemii.

Bóg zapłać I gr. Rodzin z Chrust za troskę o kościół i ofiarę 210 zł. Msza św. za te rodziny w poniedziałek 16.03 o godz. 17.00 we wspomnienie św. Jana Pawła II. Na razie nie wyznaczamy kolejnych rodzin do sprzątania.

Niedzielnik 2020.03.15

Komunikat Kurii w sprawie koronawirusa

Słowo Biskupa Kieleckiego z racji epidemi koronawirusa

Zarządzenie nr 1-2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski