Ogłoszenia duszpasterskie XI Niedziela zwykła 16.06.2024

«Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. Gdy zaś plon dojrzeje, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo». Podobnie z wzrostem duchowym, wszystko co czynimy ma wpływ na rozwój naszego duchowego życia. Nie da się oddzielić codzienności od życia wiarą. To wszystko decyduje jaka jest jakość życia dzisiaj i jej koniec. Nasza wieczność. Rób swoje ale patrz końca.

Już niebawem zakończenie roku szkolnego. Prosimy dzieci i młodzież i Was Rodziców nie zapomnijcie podziękować Panu Bogu za dar rocznej edukacji i wychowania. Całą wspólnotą podziękujemy w niedzielę na mszy św. o godz. 1000 modląc się w int. Nauczycieli i wszystkich pracowników szkół do których uczęszczają nasi uczniowie, zarazem polecając ich Bożej Opatrzności na czas wakacji.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek od 1530 do 1630. Proszę skorzystać w tym tygodniu, bowiem później w czasie wakacyjnym trudniej będzie załatwić sprawy cmentarne.

Adoracja Najświętszego Sakr. od poniedziałku do piątku od godz. 1700.

Bóg zapłać Rodz. z Zachełmie od od nr 75a do 84 za troskę o kościół i ofiarę 220 zł. Proszę, aby Rodz. od nr 86 do 91 w sobotę po mszy św. podjęły troskę o kościół.

W czwartek po mszy św. spotkanie Rady Parafialnej

Komunikaty:

  1. W niedzielę, 23 czerwca, w Kielcach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Ojcostwo, Rodzina, Odpowiedzialność”.
  2. Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza w czwartek 20.06 o godz. 1700 na wykład w ramach Akademii Wiara-Kultura-Nauka pt. „OBLICZA PIĘKNA: Człowiek”. Wygłosi ks. prof. Roman Kuligowski, em. profesor W S D w Kielcach. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.
  3. Ekumeniczne Dni Biblijne 2024; 4. Dziewicy i wdowy konsekrowane;
  4. Wydział ds. Małżeństw i Rodzin naszej diecezji ogłasza nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego.

Zapraszamy na II Zagnański Koncert Ekumeniczny – w tym roku odbywający się pod hasłem „Pokój jest Drogą”. Koncert tak jak w roku ubiegłym odbędzie się w kościele pw. św. Rozalii i św. Marcina w Zagnańsku. 22 czerwca 2024 r. o godz. 18:00 zaprezentują się trzy wyjątkowe chóry: Chór Ewangelicki im. O. Kolberga z Radomia, który występował już w pierwszej edycji koncertu i zyskał uznanie publiczności, Jędrzejowski Chór Miejski – po raz pierwszy prezentujący się w Zagnańsku oraz oczywiście organizatorzy wydarzenia – Chór Con Passione z Zagnańska.

Niedzielnik 16.06.2024