Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna 05.05.2024

To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali». Imperatyw – nakaz Jezusa jest jednoznaczny. Chrześcijanin w świecie, tylko tak może funkcjonować. Inaczej jest bezużyteczny, jak sól która nie ma smaku, światło które jest pod korcem – zakryte, nie rozprasza mroków. To zobowiązanie do miłości ma swoje źródło w Chrystusowym «Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeżeli potrafimy stanąć w prawdzie, to doskonale wiemy, że bez pomocy Ducha Świętego, tego nie zrealizuję, nie wypełnię. Dlatego Jezusowe słowa: „Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was” – są ciągle aktualne. Tylko w mocy Ducha Świętego, możemy kochać tam gdzie to jest niemożliwe, przebaczać wówczas gdy wszystko w nas krzyczy – nie! Dawać, gdy jest lęk o jutro. Wołajmy o Jego moc.

Rozpoczęliśmy najpiękniejszy miesiąc – maj. Nie tylko z racji wiosny i całego piękna, jakie ona niesie, ale z racji naszej miłości do Matki Najświętszej. To Ona zmiażdżyła łeb szatana. Proszę Was bracia i siostry weźmy liczny udział w nabożeństwach majowych, gdy nie możemy przyjść do świątyni, gromadźcie się przy Waszych kapliczkach i śpiewajcie majówki do NMP. Dziękuję za przystrojenie przydrożnych kaplic i krzyży.

W tygodniu w poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; wtorek 07.05 święto Najświętszej Maryi Panny Matki Łaski Bożej – patronki Kielce; w środę 08.05 – uroczystość św. Stanisława Bpa. Męczennika – głównego patrona Polski i diecezji kieleckiej. W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego. Nabożeństwa majowe w trakcie Adoracji NS. od 1740.  w dni powszednie a w niedzielę po mszy św. o godz. 1600

Dzielę się radością i wdzięcznością Panu Bogu i Matce  Najświętszej, że w sobotę ukonstytuowaliśmy inicjatywy Żywego Różańca we wspólnocie Róż Różańcowych: Żeńskiej, Męskiej i Rodziców modlących się za swoje dzieci. Szczegóły w na stronie parafii.

Adoracja Najświętszego Sakr. od poniedziałku godz. 1700 do piątku. We wtorek po mszy św. do rozpoczęcia Seminarium Odnowy Wiary.

Ksiądz do chorych uda się w najbliższą sobotę 11.05.

Ostatnia możliwość zapisów na pielgrzymkę do Medjugorie.

Bóg zapłać Rodz. z Zachełmie od nr 31 do nr 39 za ofiarę 160 zł.  W sobotę zapraszam Rodziny z Zachełmia od nr  41 do nr. 50

Kancelaria parafia. czynna w Pon. i Pt. od 1600 do 1700.

We wtorek o godz. 1630 próba dzieci I komunijnych.

W środę o 1645 zbiórka ministrantów.

Niedzielnik 05.05.2024

Komunikat – Majówka Rowerowa 2024