Pożar w Gminie Zagnańsk – zbiórka

Link do zbiórki: pomagam.pl/ewkty7

Cudowny czas związany z magią świąt! Uśmiech dzieci, krzątanie się po kuchni, czas spędzony w gronie rodzinnym – czas, na który czekamy, co roku. Niestety, dla jednej z rodzin mieszkającej w miejscowości Belno w Gminie Zagnańsk okazał się być smutnym przeżyciem, który chcieliby wymazać ze swojej pamięci. Dom, który miał być azylem spokoju i radości zbliżających się Świąt został zniszczony.

W dniu 15 grudnia Światełko Betlejemskie, które jest ważnym symbolicznym znakiem ognia, zapalonego w Grocie Narodzonego Chrystusa w Betlejem spowodowało pożar. Córka, właścicieli domu jest Harcerką, bardzo zaangażowaną we wszystkie akcje zarówno charytatywne jak i życie i zadania harcerskie. W dniu 10 grudnia odebrała wraz ze swoją drużyną harcerską światełko z samego Zakopanego. Ta głęboka symbolika Światełka Betlejemskiego harcerzy ZHP ma nieść do szkół, domów, parafii radosną nowinę i przywoływać największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju, zachęcając aby przez osobistą relację z Nowonarodzonym Jezusem nieść pokój światu, poprzez osobiste życie.. I jak co roku zagościła w domu Państwa Nowińskich i Bromblików. W tym roku, przyniosła smutna nowinę i historię. Światło lampionu Betlejemskiego przez nieuwagę, spowodowało uszkodzenie i zniszczenie domu rodzinnego, przez co żyjąca tam 6 osobowa rodzinna została rozdzielona.

Kilka słów na temat samej rodziny. Bardzo dobrzy ludzie, zaangażowani w wychowanie swoich dwóch córeczek Julii i Marysi. Na co dzień bardzo ciężko pracujący by zapewnić wszystko, co najlepsze swoim dzieciom. Wszyscy mieszkańcy miejscowości mówią jednogłośnie ZAWSZE MOŻEMY NA NICH LICZYĆ, NIGDY NIE SĄ OBOJĘTNI KRZYWDZIE LUDZKIEJ. ZAANGAŻOWANI WE WSZELKIE AKCJE CHARYTATYWNE, ZAWSZE DOKŁADAJĄCY CEGIEŁKĘ BY POMÓC DRUGIEJ OSOBIE.

Czas abyśmy to my, pomogli im. Pomóżmy im wyremontować ich dom, aby kolejne Święta spędzili już razem.

Dom jest do generalnego remontu, zostały uszkodzone wszystkie pomieszczenia, sprzęty, ubrania- wymagany jest ogromny nakład finansowy. Ujmujące słowa, chwytające za serca samej właścicielki domu. „ Inni mają gorzej, ja tylko bym chciała wrócić do domu”. Ciężko było ich przekonać do samej akcji zbiórki. Po długich najmował, udało się!

Działajmy! W ludzkiej dobroci jest siła, pokażmy ją przez gest solidarności wpłacając na cel wyremontowanego domu przysłowiową cegiełkę. Wierzę w nas, uda się, a światełko Betlejemskie będzie symbolicznym światłem dobroci ludzkiej!

Natalia Jasińska