Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Adwentu 17.12.2023 r.

«Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską. Zachęta Jana Chrzciciela z dzisiejszej ewangelii, to nie tylko palące wezwanie Adwentu, to ciągłe przynaglenie aby czuwać nad swoim sumieniem, nie tylko od święta. Bowiem co dzień, żyjemy w wymiarze biologicznym, koniecznym jest również codzienne życie w wymiarze duchowym. Ono decyduje o jakości naszej codzienności i perspektywie wieczności.

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Romana Sosnowskiego proboszcza parafii św. Brata Alberta z miejsc. Występ w diec. Bydgoskiej. Mam nadzieję, że duże doświadczenie i głęboka wiara ks. Romana pomoże nam, dobrze przygotować się do świąt Narodzenia Pańskiego. Ks. Roman buduje kościół, z tego tytułu nasze ofiary przeznaczymy na wsparcie budującej się świątyni.

Rekolekcje odbywają się w następującym porządku: dzisiaj porządek niedzielny. Poniedziałek i wtorek msze św. 700 Roraty z nauką ogólną, 1100 z nauką ogólną, 1600 roraty dla dzieci z nauką ogólną, 1800 msza św. z nauką ogólną. Poniedziałek dzień spowiedzi: od 1130 – 1200, 1630 – 1700, 1730 – 1800.

W środę po mszy św. o 1700 prosimy młodych przygotowując się do sakr. bierz. grupy p. Łucji i P. Elżbiety i ich rodziców do ubierania choinek. Na tą mszę św. wieczorną Harcerze przyniosą Betlejemskie Światło Pokoju.

Adoracja Najświętszego Sakramentu poniedziałek – wtorek 1700 – 1800, środa – piątek 1600 – 1700

W zakrystii została końcówka świec W. D. P. Dzieciom oraz opłatków.

Bóg zapłać V gr. z Gruszki, za troskę o kościół i ofiarę 260 zł. W sobotę po mszy św. o 800 zapraszamy VI gr. Msza św. za te rodziny w środę.

Kancelaria parafialna czynna w środę i piątek od 1500 – 1600.

W środę po południu Rycerze Kolumba dostarczą świąteczną pomoc ubogim. Jeżeli znamy takie osoby/rodziny, to proszę o dyskretną informację do mnie.

Tegoroczna Wigilia Bożego Narodzenia przypada w niedzielę. Trzeba nam przypomnieć, że post w wigilię B.N. jest piękną polską tradycją, nie wynika z przepisów prawa kościelnego. Jednak warto zachować tradycyjny wigilijny post, tj. dwa posiłki bezmięsne aby tym samym głębiej wejść w czas świąt Bożego Narodzenia. W tą niedzielę nie ma mszy św. popołudniowej a jest o północy Pasterka – wigilijne czuwanie.

Z naszej wspólnoty paraf. odeszli + Sylwester Kasica z Gruszki i Czesław Wrona ze Ścięgien.

Niedzielnik 17.12.2023