Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedziela zwykła – 20.08.2023

A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych stron, wołała: «Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko nękana przez złego ducha». Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Jezus chce nam pokazać wiele istotnych obszarów prawd wiary: Wczoraj i dzisiaj mamy do czynienia z szatanem, który nęka człowieka. Jezus pragnie okazać swoją moc każdemu, nikt nie jest wykluczony. Pozornie Bóg milczy na błaganie zrozpaczonej matki – jednak On ma swój czas a ponadto przez czekanie chce przygotować nasze serce na dar i wreszcie najważniejszy trzeba w Nim uznać Zbawiciela i mieć wiarę w Niego.

Serdecznie dziękuję p. Romanowi Piskulakowi i Radzie Parafialnej za przygotowanie obchodów 79 rocz. zgrupowania Partyzantów w Zagnańsku Siodłach, przed wymarszem na pomoc Powstańcom Warszawskim. Szczególne podziękowania składam Jaworzankom na ręce p. Grażyny Grudzieckiej za przygotowanie wystroju kościoła i liturgii na Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Bóg zapłać. Relacja dostępna w galerii.

Również Wszystkim Parafianom, którzy złożyli się na pomoc Słowenii dotkniętej powodziom – zebraliśmy 3052,50 PLN składam Bóg zapłać.

Przypominam, że 3.09 będziemy przeżywać odpust parafialny św. Rozalii, zarazem będzie wizytacja kanoniczna ks. Bpa Mariana Florczyka. Po uroczystej sumie, tradycyjnie rozpoczniemy Parafialny Festyn Rodzinny. Za tydzień szczegółowe informacje.

Adoracja Naj. Sakr. poniedziałek – piątek godz. 1700 – 1800. Codziennie do piątku przed Mszą św. odmawiamy Nowennę do św. Andrzeja Boboli. Natomiast od soboty rozpoczniemy Nowennę do św. Rozalii przed Uroczystością ku Jej czci.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 1500 do 1630.

Niestety nikt z grupy III z ul. Turystycznej nie przyszedł do sprzątania kościoła. Dziękujemy Panu Kościelnemu Ryszardowi i Pani Elżbiecie Ślewa za troskę o czystość naszej świątyni. W sobotę po mszy św. o 800 zapraszamy IV gr. Rodzin z ul. Turystycznej.

Ks. Marek zaprasza chłopców na orlika przy szkole nr 2 we wtorek o godz. 11.00.

Niedzielnik 20.08.2023