Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedziela zw. – 25.06.2023

Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie». Czas wiary, czas bohaterów, czas świadków. Dobrze, że przyszły takie czasy, że nie można chować głowy w piasek i być obojętnym wobec tego co jest święte w naszym życiu, wobec deptania naszej wiary. Słowo jest jednoznaczne, albo się przyznajemy do Pana Boga, albo udajemy, że Go nie znamy – wówczas On się do nas również nie przyzna.

Dzisiaj odbędzie się po mszy św. o 1600 uwielbienie i dziękczynienie – z udziałem i błogosławieństwem dzieci – zapraszamy.

Ks. Biskup Marian prosił, aby przekazać jego słowa wdzięczności za sakr. bierzmowania, Młodym za ich uczestnictwo i modlitwę, Rodzicom za dar wychowywania i świadectwo wiary i Wszystkim, którzy mieli swój wkład to doświadczenie wylania Ducha Świętego na młodzież. Ja oczywiście dołączam się do tych podziękowań, dziękując za piękną liturgię pełną znaków i wyjaśnień sprawowaną przez ks. Biskupa. Ks. Markowi za całoroczną pracę z młodzieżą na katechizacji i bezpośrednie przygotowanie do sakramentu. Animatorom OwDŚw. I Wam rodzicom, szczególnie tym kilku, którzy wzięli odpowiedzialność za wszystkich Rodziców oraz za dar ołtarza – obrusy. Dziękuję Wam Drodzy za dar modlitwy. Młodzi dajcie teraz świadectwo waszej dojrzałości w wierze.

W tym tygodniu – Czwartek – Uroczystość św. Piotra i św. Pawła; I Sobota m-ca. Adoracja  i Męski Różaniec od 700. Ksiądz uda się z posługą do chorych.

Częściowe zakończyliśmy remont kościoła, tj. koszt ok. 70 tys. zł. Finalnie nastąpiła całkowita wymiana nagłośnienia w nowej cyfrowej technologii, koszt 83 tys. zł. Wymieniliśmy wszystkie żarówki w kościele i dołożyliśmy dodatkowe źródła światła. Bóg zapłać za ofiarność.

Jak informowałem nie doszła do skutku pielgrzymka do Medjugorie we wcześniejszych terminach. Wraz z biurem pielgrzymkowym organizujemy od 16 -23.09.2023 r. szczegóły na plakacie.

Ks. Marek zaprasza chętnych chłopców na boisko przy szkole SP nr 2 w środę na godz. 1100.

Pomimo trudności organizujemy Parafialny Festyn Rodzinny w dniu 03.09 w odpust parafii. Jeżeli ktoś pragnie się zaangażować, oprócz tych Parafian, na których zawsze można liczyć, wspomóc materialnie lub finansowo organizację, to serdecznie proszę.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od pon. do pt. od godz. 1700 – 1800.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek od 1600 do 1700.

Bóg zapłać VII gr. z Belna za troskę o kościół i ofiarę 360 zł.  W sobotę po mszy św. o 800. zapraszam VIII gr.

Niedzielnik 2023.06.25