Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2022

Józefie … albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Wszelkie dobro rodzi się z Ducha Świętego. Stoimy na progu pięknych świąt Narodzenie Pańskiego. Aby one były głębokie w swojej wymowie i doprowadziły nas do osobistego spotkania Jezusa a w Nim ze sobą wzajemnie, potrzeba nam mocy Ducha Świętego. Wołajmy w tych ostatnich godzinach oczekiwania na Boże Narodzenie, o wylanie na nas Mocy z wysoka. By Pan nas poprowadził do naprawienia wszelkich bolesnych wzajemnych relacji, by Chrystus narodził się w nas. Pomoże nam w tym przede wszystkim pojednanie się z Bogiem a w Nim ze sobą.

W tym przygotowaniu może nam również pomóc, charyzmatyczny kapłan z Indii, Ojciec Joseph Vadakkel Gościliśmy go w 2016 r. pozostawił w sercach naszych, świadectwo kapłana posługującego z mocą i z darem niezwykłego pokoju. Zapraszam w środę 21.12 na mszę św. wieczorną, Ojciec będzie posługiwał darem modlitwy o uzdrowienie.

Dziękuję Panu Bogu za dar rekolekcji i posługę O. Jakuba, słyszałem wiele słów wdzięczności za moc jego słowa. Dziękuję również za dar spowiedzi, z której wielu z Was skorzystało i za posługę kapłanów z dekanatu.

Roraty od pon. do piątku o godz. 7 rano, a popołudniu dla dzieci o 1700.  Adoracja Najświętszego Sakramentu – od poniedziałku do piątku od 1600.

We wtorek po mszy św. wieczornej prosimy młodych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców do ubrania choinek.

W środę po godz. 1400 Rycerze Kolumba, rozwiozą paczki do potrzebujących. Proszę jeszcze raz, o dyskretne wskazanie potrzebujących  osób.

W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o osobach samotnych. Proszę spytajmy sąsiada, czy można w czymś pomóc. Może warto podać przygotowaną przez nas świąteczną potrawę, zaprosić do stołu. Pamiętajmy  o wzajemnym przebaczeniu. Proszę zachowajmy wstrzemięźliwość w tym dniu od potraw mięsnych, tj. polska tradycja, nie wymóg kanoniczny.

Pasterka o godz. 2400.  Porządek mszy św. w święta Bożego Narodzenia w niedzielę i poniedziałek o godz. 800; 1000; 1200; 16.

W zakrystii jest końcówka opłatków i świec Caritas –W. D. P Dz. Również są bardzo ciekawe kalendarze rolnika z wieloma cennymi przepisami i tradycjami oraz kalendarze diecezjalne. Na stolikach są wyłożone kalendarze misyjne – dobrowolna ofiara na misje, proszę wrzucić do skarbony.

Harcerze przyniosą w środę Betlejemskie Światło Pokoju, będzie można zabrać do domu na wigilijny stół po mszy św. wieczornej.

Bóg zapłać Rodzinom ze Ścięgien za troskę o kościół i ofiarę 250 zł. W piątek po mszy św. wieczornej zapraszam kolejne 10 Rodzin ze Ścięgien.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę od 1500 – 1630.

Ze wspólnoty parafialnej odeszli + Andrzej Życiński z Zachełmie i Adela Molendowska z Gruszki.

Niedzielnik 2022.12.18