Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 05.09.2021

«Odwagi! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg, oto pomsta; przychodzi Boża odpłata; On sam przychodzi, by was zbawić». Wbrew wszelkim ludzkim spekulacjom i podejmowanym działaniom przez wieki, aby Boga wykluczyć z ludzkiej społeczności i życia pojedynczej osoby. Bóg przychodzi w swojej mocy. On jest na wieki. Potrzeba Go dostrzec. Dlatego dzisiaj mówi Effatha – otwórz się na Bożą obecność i Jego działanie. Wyrazem ludzkiego działania w relacji do Pana Boga jest służba drugiemu. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ojca Benedykta jego podopiecznych i współpracowników w misji młodym, aby pomóc im odkryć piękno życia  w Bogu, poprzez talent muzyki i inne obdarowania oraz możliwość edukacji.

Przeżywamy doroczną uroczystość odpustową św. Rozalii. Słowo Boże głosi dla nas o. Benedykt Pączka – kapucyn, misjonarz posługujący w Republice Środkowej Afryki. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na wsparcie dzieła budowy szkoły w Bouar na terenie misji Ojca.

Zapraszam na koncert po mszy św. o godz. 1600– byłem wczoraj na koncercie młodych muzyków w Pałacyku Tomasza Zielińskiego i mogę stwierdzić jedno – fantastyczny poziom gry i śpiewu młodych artystów. Zachęcam warto nie tylko posłuchać, ale sercem przenieść się do serca Afryki i wnieść swój osobisty wkład w niezwykłe dzieło o. Benedykta.

W niedzielę 12.09 beatyfikacja Sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej, wówczas usłyszymy list Episkopatu.

Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 z możliwością spowiedzi z wyjątkiem soboty.

Bóg zapłać Rodzinom I gr. z Gruszki za troskę o kościół i ofiarę 80 zł. Msza św. w int. tych rodzin w środę 08.09 o godz. 1800. W sobotę zapraszam II gr. rodzin z Gruszki. Dziękuję Rodzinom z Małych Chrust za troskę o kościół i ofiarę 260 zł. w poprzednim tygodniu.

Kancelaria parafialna we wrześniu: poniedziałki, środy i piątki od 1500–1630.

Spotkanie ministrantów i chętnych chłopców do służby przy ołtarzu w sobotę 11 września o godz. 1030.

Bóg zapłać za Waszą ofiarność na rzecz rodziny poszkodowanej w pożarze. Druhowie Strażacy zebrali 5120,50. Bóg zapłać Druhom za zaangażowanie.

Spotkanie dzieci klas III i ich rodziców w najbliższą niedzielę po mszy św.  o godz. 1000 oraz kandydatów do bierzmowania – uczniów klas VIII i ich rodziców po mszy św. o 1600.

Komunikat p. Wójta odnośnie do Narodowego Spisu Powszechnego.

Kurs dla fotografujących i filmujących podczas uroczystości kościelnych.

Niedziela – dodatek 1 września

Niedzielnik 2021.09.05